1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Festival alanlarının otağı Azat Akyüz
Festival alanlarının otağı Azat Akyüz

Festival alanlarının otağı Azat Akyüz

20 yıl önce Kurtalan’dan çıkıp İstanbul’a yerleşen hemşerimiz Azat Akyüz, metropol şehirde ekmeğinin peşinde helal kazancını kovaladı durdu. O artık bir organizatör.

A+A-

Kurtalanlı hemşerimiz Azat Akyüz, 20 yıl önce memleketinden çıktı ve İstanbul’a yerleşti. Nerede iş bulduysa çalışarak helalinden rızkının peşine düştü. Otellerde çalıştı, su satarak, mısır satarak işportacılık yaptı ama hiç durmadı.

ARTIK FUAR ALANLARININ ORGANİZATÖRÜ

10 yıl önce festival ve fuar alanlarında küçük bir çadır kiraladığında önemli bir organizasyon firmasına sahip olacağını ve yanında bazen 50’ye aran personel çalıştıracağını bilmiyordu. Küçük bir çadır kiralamayla başladığı yeni işinde zamanla büyüdü.

İstanbul’da yöresel günler, festival alanları, fuarlar gibi açık ve kapalı etkinlik alanlarında çok sayıda çadırlar açan veya kiralayan hemşerimiz Azat Akyüz, son yaptığı farklı bir uygulamayla festival ve etkinlik alanlarına ayrı bir renk katmaya başladı. Özel yaptırdığı ve aynı anda 150 kişiyi ağırlayabilecek kapasitedeki Otağ Çadırı hemşerimizin girişimciliğini ve yenilikçiliğini göstermektedir.

Yenikapı, Maltepe, Taksim, Eyüp Sultan, Ortaköy, Beylikdüzü gibi İstanbul’un farklı bölgelerindeki etkinlik alanlarında çadırlar açan veya kiralayan hemşerimiz Azat Akyüz yanında ihtiyaca göre Siirtli hemşerilerini de istihdam ediyor.

azat1.jpgazat2.jpgazat3.jpg

Bu haber toplam 3322 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
6 Yorum