1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fersaflılar birleşip yeni yerlerinde toplandılar
Fersaflılar birleşip yeni yerlerinde toplandılar

Fersaflılar birleşip yeni yerlerinde toplandılar

İstanbul’da 2 çatıları bulunan Fersaflılar tek bir çatı altında birleşip yeni dernek merkezlerinde ilk toplantılarını gerçekleştirdiler.

A+A-

İlimiz Siirt’in Rıstak Bölgesi köylerinden olan Tillo ilçesine bağlı Fersaf (Dereyamaç) Köyü’nün İstanbul’da 2 çatıları bulunuyordu. Biri Fatih İlçesi’nde diğeri ise Eyüp İlçesi’nde bulunan Fersaflılar, Fatih’te bir binanın zemin ve giriş katını satın alarak şık bir tefrişattan sonra dernek merkezlerini hayata geçirdiler.

ARTIK TEK ÇATI ALTINDALAR

Fersaflıların İstanbul’daki buluşma adresleri olan Fersaf-Der isimli yeni dernek yerlerinde, derneğin gençlik kolları ilk faaliyetlerini bugün sabah gerçekleştirdiler. İstanbul’un farklı bölgelerinde ikamet eden Fersaflılar Pazar sabahı yeni dernek merkezinde kahvaltılı bir tanışma toplantısı tertiplediler. Yapılan kahvaltının ardından derneğin bundan sonraki sürecinde yapmayı tasarladıkları faaliyetlerle ilgili istişare toplantısında bulundular.

Başkanlığını Suat Üzümcü’nün yapmış olduğu Dernek Yönetimi ise gerek gençlik kolları gerekse de kadın kolları tarafından gerçekleştirilecek faaliyetlere her türlü desteklerini vereceklerini ifade ettiler.

İLK FAALİYETLERİ KUDÜS

Fersaflılar dernek olarak yeni yerlerinde ayda bir olmak üzere sohbet/seminer programlarını hayata geçirme kararı alırken ilk seminer programı olarak Kudüs sohbeti yapmayı kararlaştırdılar.
 

fersaf1.jpgfersaf2.jpgfersaf3-001.jpg

Bu haber toplam 3759 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
6 Yorum