1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ferit Yüksek, Siirtliler.Net’e konuştu
Ferit Yüksek, Siirtliler.Net’e konuştu

Ferit Yüksek, Siirtliler.Net’e konuştu

Siirtli Hamlet adlı filmi sinema dünyasına kazandırmak için yoğun çaba sarfeden Ferit Yüksek, projesiyle ilgili Siirtliler.Net’e konuştu.

A+A-

Mardin’in Siirt’ten fazla artı bir özelliği olmamasına rağmen Türkiye’deki sinema dünyasını kendisine çekebildiğini anımsatan Ferit Yüksek, “Siirtliler artık bir yerden başlaması lazım.” dedi.

Siirtli Hamlet” filminin “Siirt’in tanıtım projesi” olarak değerlendiren Ferit Yüksek, Siirtliler.Net’e projesiyle ilgili bakın neler anlattı:

ferit yüksek - siirtli hamletEYLÜL’DE İLK ÇEKİMLERE BAŞLAYACAĞIZ

Bu projenin tasarımı ve öyküsü bana ait. 2 yıllık bir çalışmayla ortaya çıktı. Senaryoyu ise Murat Özdil yazdı. Şu ana kadar filmde oynamak için görüştüğümüz ve anlaştığımız sanatçı arkadaşlar Cengiz Küçükayvaz, Seda Aytuğlu, Züleyha Karyağdı, Yaşar Alptekin, Sinan Benginer ve Sırrı Elitaş gibi yıllardır Türk sinemasında birçok projede rol almış ve camiada tanınan kişilerdir. Bu arkadaşlarımızla birlikte filmin çekimleri için konuşup anlaşmamızı yaptık. Nasip olursa Eylül ayı içerisinde ilk çekimlerimize başlayacağız.

TÜRK SİNEMASINDA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Projenin toplam maliyeti 300 bin TL’dir. Gösterimi için de Özen Film ile görüşme halindeyiz. Ayrıca birkaç alternatif film şirketiyle de görüşüyoruz. Bu filmde bir de rekor denemesi yapmaya çalışacağız. Senaryo gereği Fırıldık Şeref’i kovalaması için 5 bin kişiyi aynı anda yönlendireceğiz. Türk sinemalarında bir ilki gerçekleştireceğiz. Bu sahne filmimizin en iddialı sahnesi olacaktır. Bu kadar kişiyi nereden toplayacaksınız diye sorarsanız belediye başkanımızla çözdük bu sorunumuzu. Bize bu insanları toplama sözü verdi.

OLUMLU GEÇEN GÖRÜŞMELER BİZE HEYECAN VERİYOR

Bu bir Ferit Yüksek filminden ziyade Siirt’in filmi olacaktır. Siirt ülke çapında hak ettiği tanıtım materyali için bu film bir argüman olacaktır. Siirt’te valimiz, belediye başkanımız, milletvekilimiz Osman Ören gibi çeşitli önemli isimlerle görüşmeler yaptık ve olumlu tepkiler aldık. Bu da bizi filmin çekimleri için heyecanlandırıyor.

PROJE İÇİN SİİRT’TEN DE FİNANS DESTEĞİ ŞART

Projenin gerçekleşebilmesi için finansın bir kısmını da Siirt’ten toplamak istiyoruz. Bu konuda çeşitli destek sözleri aldık. Örneğin Sayın Milletvekilimiz Osman Ören, gelecek olan misafirlerin barınma ve yemek ihtiyaçlarını karşılama konusunda yardımcı olabileceğini söyledi.

SİNEMA SEKTÖRÜNÜ SİİRT’E ÇEKMELİYİZ

Siirt halkından şunu bekliyorum. Bu projeye sahip çıksınlar. Özellikle iş adamlarımızın verecekleri destekler bu projenin hayata geçmesini kolaylaştıracaktır. Mardin’in bizden fazla özelliği olmadığı halde bugün sinema sektörünü kendisine çekebilmiş durumda. Siirt bu konuda bir başlangıç yapmalıdır. Siirtliler o yüzdendir ki bu projeyi desteklemeliler.

ferit yüksek

Bu haber toplam 6771 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!