1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fereç Yüksekli vefa borcum var dedi SİDER de bayramlaştı
Fereç Yüksekli vefa borcum var dedi SİDER de bayramlaştı

Fereç Yüksekli vefa borcum var dedi SİDER de bayramlaştı

İstanbul Siirtliler Derneği, üyelerini ve hemşehrilerini derneğin üçüncü gününde dernek merkezinde bayramlaşma için ağırladı.

A+A-

Fatih’te bulunan ve Başkanlığını Aydın Candabakoğlu’nun yaptığı (SİDER) Siirtliler Derneği, bugün saat 16.00’dan sonra dernek üyelerini ve üye olmayan hemşehrilerini dernek merkezinde ağırladı.

Saat 16.00’da dernek merkezine gelmeye başlayan konukları Dernek başkanı Aydın Candabakoğlu karşıladı. Tek tek veya gruplar halinde bayramlaşma amacıyla derneğe gelenlere çikolata, kurabiye ve çay ikramı yapıldı.

ANKARA’DAN GELDİ “VEFA BORCUM VAR” DEDİ

Bayramlaşma amacıyla derneğe gelip gidenler arasında Ankara’da ikamet eden, kibarlığı ve yardımseverliğiyle tanınan bir isim vardı.  O isim, 2011 Genel seçimlerinde İstanbul’da Ak Parti'den Milletvekili Aday Adayı olan Fereç Yüksekli’den başkası değildi. Yüksekli, “Ben seçim döneminde derneğe, hemşehrilerimin yanına gelmiştim. Beni güzel bir şekilde ağırlamışlar, onurlandırmışlardı. Vefa borcum var. Bayramda İstanbul’a gelmişken Siirtliler Derneği’nin bayramlaşma programına katılmamak olmaz. Şu an burada, SİDER’de olmaktan gurur duyuyorum. Eski dostlarımla da bir araya gelmiş oldum. Başkan Aydın beye de teşekkür ediyorum” dedi. İstanbul dışından gelenler arasında Ankara'da Açı Dershanesi öğretmenlerinden Aydın Aktay da bulunuyordu.

TEKKOL, KARADENİZ’LİLERİ ÖRNEK GÖSTERDİ

2011 Seçimlerinde MHP’den İstanbul Milletvekili Adayı olan Edip Tekkol ise, dernekleşme, bir araya gelebilme konusunda Karadenizlileri örnek vererek “ne yazık ki biz bu konuda çok başarılı değiliz” dedi. Tekkol, “nüfus olarak çok kuvvetliyiz İstanbul’da ama ne yazık ki dernekleşme, bir araya gelme, ortak hareket etme konusunda çok başarılı değiliz. Bu konuda dernek yöneticileri kadar bizlerin de sorumluluğu var. Ayrıca Eyüp Güzel kardeşimizin ortaya attığı Siirtliler Federasyonu fikrine ben katılmıyorum. Çünkü biz daha dernekleşmeyi beceremedik ki federasyon kuralım.” dedi.

Bu haber toplam 3313 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!