1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fen Lisesinin Görünmez Başarısı
Fen Lisesinin Görünmez Başarısı

Fen Lisesinin Görünmez Başarısı

Açıldığı yıldan bu yana beşinci mezunlarını veren Türk Telekom Fen Lisesi bu sene de öğrencilerinin üniversite giriş sınavlarındaki başarıları ile sessiz başarısını kutluyor.

A+A-

Üniversite giriş sınavlarında yüksek performansları göz dolduran Fen Lisesi öğrencileri bu sene de Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde yerleşmeyi başardılar. Toplamda 29 öğrencinin yerleştiği lisede 17 öğrencinin Tıp Fakültelerine yerleşmesi büyük bir başarı görülürken diğer öğrenciler de çok önemli bölümlere yerleşmeyi başardı. Birçok öğrenci eczacılık, endüstri mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, petrol ve doğalgaz mühendisliği gibi yüksek puanlı bölüm kazanabilecekken ideallerini 1 yıl sonrasında tıp bölümü kazanmak için ertelediler.

 

Okul her yıl TÜBİTAK ulusal, bölge proje ve olimpiyat yarışmalarına katılmakla beraber yarışmalarda elde ettiği başarılarla ilimizi en güzel şekilde temsil ediyor. Ayrıca ilimizde düzenlenen yarışma ve faaliyetlerde her zaman ilimizin başarısını sürükleyen bir lokomotif olma özelliği göstermektedir.

 

    Tam bir kolej havasında yürütülen eğitimin sonucunda böyle güzel bir başarıyı yakalayan Fen Lisesi İdarecileri ve Öğretmenleri yılsonunda öğrencilerinin verdikleri emeğin karşılığını üniversitelere yerleşebilmeleri onurunu taşırken ilimizin eğitim çıtasının yükselmesinde de büyük bir yere sahipler

Bu haber toplam 2559 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!