1. YAZARLAR

  2. Reşat Ağır

  3. Faturayı ödedikçe yenisi kesiliyor
Reşat Ağır

Reşat Ağır

Yazarın Tüm Yazıları >

Faturayı ödedikçe yenisi kesiliyor

A+A-

Değerli dostlar Türkiye coğrafi ve siyasi konjoktüründen dolayı olsa gerek bir türlü tedirginlikten ve risksiz bir haftadan kurtulamadı. Tabi bu durum öyle doğal kendiliğinden oluşmuyor. Birileri bu konuda büyük mesai harcadığını artık biliyoruz, aslında bu birileri sözünden artık gına getirdi kim bu birileri arkadaş evet dün belki bu birilerini bilmiyorduk lakin bugün biliyoruz bunda azda olsa bir mesafe aldık diyebiliriz. İşte bizim az mesafe almamız yetmiyor. Karşıyı güçlendiriyor, biz daha çok mesafe kat etmemiz lazım koşmamız lazım hatta uça biliyorsak uçmamız lazım.

Lafı çok uzatmadan birileri dediğimizi önce ortaya koyalım sonra madem canları oyun oynamak istiyor bizde oynayalım kuralları da onlar belirlesin önemli değil. Zaten biz belirlesek te onlar uymayacak bu kurallara.

Şimdi aklımıza geldiği kadar son 10 yılda ödediğimiz faturaların dekontlarına bakalım o kesen kimmiş ortaya daha net çıkacak, o birileride net  çıkacak

2007 yılında One Munite çıkışını bir kenarda tutun çünkü bu tarihten sonra senin film koptu sen görürsün dercesine yağdırdılar faturaları.

2007 yılı Hrant Dink suikastı 

2008 Güngören Patlaması. Yine aynı yıl futbola Şike sonradan gördüğümüz feto taşeronuna iş verilmiş

2008 verilen göz dağı yine aynı yıl Ak partini seçim zaferiyle ayrılması 3 sene bu insan kılığındaki aşağılıkların sesini kesmiştik ki yıl 2011 işte büyük bir ittifakla Türkiye’yi ve Müslümanların adeta son sözcüsü mazlumlara kucak açan bizleri kaosa ve ağır faturalarla karşı karşıya koydular

2011 de Uludere Katliamı ve yolsuzluk operasyonu yapan kişiler yine taşeron feto idi

2013 Reyhanlı Katliamı ve Gezi provokasyonu hafızalardan asla silinmeyecek gezi parkında başlayan olaylar inanın yapılan ahlaksızlıkları anlatsam sadece bir kitap olur. Normalde kendisine karşı gelen grupları gördüğümüz üzere Tahrir meydanında ateş eden zalim liderler Suriye’ de bir kez aynı fotoğrafı esed’e karşı gelenlere kendi halkına yaptıkları ortada bu sefer hükümetten aynısını yapması için zorladılar tahrik ettiler yine bu konuda sonradan anladık feto nun polisleri olayların büyümesi için yaptıklarını gördük. Bunların karşısına Taksim’e  Erdoğan’dan kendisine karşı ayaklanan insanları korumak için çatılara herhangi bir provokasyona karşı keskin nişancılar yerleştirdiğini biliyoruz yani kendisine karşı duranları bile can güvenliğini koruyan bir liderden bahsediyoruz sonrasında
2014 te kobena olayları güneydoğuda hdp pkk işbirliği ile Selahattin Demirtaş ın yapmış olduğu çağrıda ortalığı savaş alanına dönecek ve masum insanlar yitirilecekti Yasin Börü Allah rahmet eylesin unutmam mümkünmü?  bu sefer taşaron hdp pkk üslenecek ülkenin birliği ve huzuru kaçıralacak seçimlere iktidar partisinin yara alması sağlanmak istenicekti,  ne varki halk erdoğana seviyor. Ve Cumhur başkanı seçicekti yine cevap vermiş olduk ama ödediğimiz faturalar Tranva etkisi oluşturmuştu.

Artık ara vermiyorlardı türlü türlü oyunlar palanlayıp taşeronların başarıslığımı dersiniz yoksa Erdoğan’ın Oyunu görüp bozması dersiniz veya Onların hesabı Varsa Allah cc. Hesabı vardır bu hakikatımı düşünürsünüz bilemem.

2015 te bu sefer mağduru oynamak için Hdp mitingine saldırı olacak belediye seçimleri öncesi güneydoğudaki halka devlet bize zulmediyor belediyeleri onlarda olmasın edebiyatı yapacaklardı kısmen başarılıda oldular
2015 te geçici hükümet Davutoğlu ile tarihi hatadan dönülmüş olunacak muhatap alınan Hdp Yine Erdoğan’ nın Feraseti Sayesinde direkten dönülmüş olunacaktır lakin Fatura 2015 te Suruç saldırısı olarak kesilecekti. VE Dağlıca saldırısındaki ihmaller taşeron Feto ile Pkk nın işbirliği içinde olduğunu en bariz ve emirlerin aynı yerden aldıklarının kanıtı olacaktı.

2015 te hiçte tesadüf olmayan o yılın yöntemi mitinglere saldırılıp mağdur edebiyatı yapmak istenecek ama bu sefer çok ireli gidilecek Sözde Barış mitingi düzenleyen tamamı hükümet karşıtı olanalara kanlı bir saldırı daha düzenlenecekti.

Sonraki yılları uzatmadan bu sefer ardı ardına İstanbul da Patlayan Bombalar özellikle Borsanın Kapalı olduğu zaman dilimlerinde Trustlik yerlere patlatılan canlı bombalar bize çok ağır bir Tabloyla Karşı Karşıya getirmişti.

Her türlü Pisliği deneyip iktidarı indiremeyincebaktılarki Erdoğan kendisen karşı olanalra bile zarar vermiyor tahriklere kapılmıyor  Bu sefer 15 Temmuz da Ben darbeden öte olarak adlandırdığım bir kalkışmaya başvurdular kendi halkına ateş eden kansız şerefsiz Fetonun köpekleri ateş ettiler. Allah oyunu yine bozdu Millete cesaret ve kahramanlık yaşattı. 15 Temmuzu unutanda iyi niyetli değildir unutmayacağız unutturmayacağız.

Şimdi ise her yolu deneyip başaramayan o birileri yani ABD ve İsrail bu seferde bu seçimlerden önce kanlı eylemlerden vaz geçmiş olacak ki piyasalarla kurla oynayarak bir fatura kesiyor yine ödüyoruz bu faturayı 2018 seçimleri yine cevap olacak lakin bizi ne bekliyor kestirmek güç bildiğim tek şey artık savunmada değil atakta olmamız gerektiğidir.

İster beğeniriz, beğenmezsiniz, eleştiririz, evet bir sürü hata var  Türkiye’de yöneticilerin %80 i son 15 yılda Karadenizli bütün kadroların öncelikleri onlar dolduruyor, Parti teşkilatlarının kadroları sorunlu sözünün eri olmayan çok insan var, dün Erdoğan’a . Küfredenler bugün hepsi terfi alıyor evet  bunların hepsi doğru.

Lakin o birazdan açıklayacağım Türkiye’ye fatura Kesenlerin hesabını bozacak sadece biri varsa Oda Ak Partinin Başında bulunan Recep Tayip Erdoğan dır. Bu çok net başkası yok maalesef yok zaten bu kadar fatura ödetmelerinin nedenide aslında Türkiye’nin başında bulunan Erdoğan dır.

24 Haziran a hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Zalimlerin ve Din düşmanları oku kimdeyse o benim dostumdur.

Sevgi ve saygılarımla Ramazan Bereketli olmasını Yüze Rabbimden Niyazda bulunuyorum.

Bu yazı toplam 1958 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!