1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fatma Altunyurt'a kadro talebinde bulundular
Fatma Altunyurt'a kadro talebinde bulundular

Fatma Altunyurt'a kadro talebinde bulundular

Sağlık-Sen Siirt Şubesi: "Fedakâr Aile Sağlığı Elamanına Kadro Verilsin"

A+A-

 

Sağlık-Sen Siirt Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi: 
 
Sağlık-Sen Siirt Şube Yönetim Kurulu ve Başkanı Vesim EVİZ Kendi Acısını unutup başka bir vatandaşa yardımcı olan Fatma ALTUNYURT ve beraber çalıştığı Dr. Ümit GÜLTEKİN ile Siirt Devlet Hastanesinden taburcu olduktan sonra yemekte bir araya geldiler. 
 
Pervari'nin Doğan köyünde Apandisit şüphesiyle, Siirt Devlet Hastanesine götürülen Aile Sağlığı Personeli Fatma Altunyurt, kar nedeniyle kapanan yolda mahsur kalan bir minibüsteki kadının doğumunu yaptırdı.
 
Sayın Valinin Başarı Belgesi ile ödüllendirdiği ALTUNYURT Vali Beyin ne isteğin var sorusuna şahsıyla ilgili bir talebi olmadığı gibi 24 saat hizmet verdiği Aile sağlığı merkezine tıbbı sarf malzeme istemiş olması ALTUNYURT’ UN meslek ve insan sevgisini bir kez daha gözler önüne sermiştir.
 
EVİZ Başta Genel Merkezimiz Olmak üzere Fatma ALTUNYURT’un bu fedakâr davranışı hepimizi duygulandırdı. ALTUNYURT o anda her şeyi unutup, anne ve bebeğin hayatını kurtardı. EVİZ, ALTUNYURT’un kamu dışı personel statüsünde iş güvencesi olmayan sözleşmeli Aile Sağlığı Elemanı olarak görev yapan ALTUNYURT’un özverili ve fedakârca çalıştığını dile getiren EVİZ, Sağlık-Sen Ailesi Olarak Sayın Sağlık Bakanımızdan Talebimiz bu arkadaşımıza İstisnai bir durum ile Kadro verilmesidir.
 
SAĞLIK-SEN 
SİİRT ŞUBE YÖNETİM KURULU
 
Bu haber toplam 3702 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!