1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fatih Kadınlar Pazarı orta yerinde bir Siirt noktası
Fatih Kadınlar Pazarı orta yerinde bir Siirt noktası

Fatih Kadınlar Pazarı orta yerinde bir Siirt noktası

İstanbul Kadınlar Pazarı’nda Siirt Petrol Çayevi, tam bir Siirt noktasıdır. Kurucu sahibi olan M.Salih Özekinci 1944 Siirt Merkez doğumlu.

A+A-

İstanbul Kadınlar Pazarı’nda Siirt Petrol Çayevi, tam bir Siirt noktasıdır. Kurucu sahibi olan M.Salih Özekinci 1944 Siirt Merkez doğumlu. 1966’da kardeşleriyle birlikte İstanbul’a göç eder. Onun da göç hikâyesi iş bulma umudu ve biraz olsun ekonomik refaha kavuşma gayretidir.

SİİRTLİLER.NET

İstanbul’a geldiğinde Sebze Hali’nde kendine bir iş bulur ve orada çalışmaya başlar. Sonra sırasıyla pazarcılık ve kabzımallık yaparak iaşesini temin etmeye çalışır. 1983 yılında Fatih Kadınlar Pazarı’nda bugün hâla devam ettiği Siirt Petrol Çayevi’ni açar. O yıllarda Kadınlar Pazarı’nda Seyyid Mahmut’un ve Hacı Askerin kahveleri bulunuyordu sadece. O yıllardan bu yana bizzat başında bulunarak kahvesini işletmeye devam etmektedir. Müşterilerinin hepsi Siirt’li. Tillo’dan, Pervari’den, Eruh’tan, Halenze’den kısaca Siirt’in her bir köşesinden İstanbul’a gelen Siirt’lilerin uğradıkları bir mekândır Siirt Petrol Çayevi.

Kadınlar Pazarı’na gidip ŞEREF BÜRYAN SALONU’nda yılların büryancısı Hacı Şeref ve oğullarının büryanlarını yemeden ve ardından da SİİRT PETROL ÇAYEVİ’nde Hacı Salih’in çayını içmeden dönmeyin.

Bu haber toplam 4579 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!