1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Fatih Atpazarı esnafı Somali’ye çalıştı
Fatih Atpazarı esnafı Somali’ye çalıştı

Fatih Atpazarı esnafı Somali’ye çalıştı

İSTANBUL – Fatih’teki tarihi Atpazarı esnafı Pazar günkü hâsılatlarının tümünü Somali’ye göndericekler.

A+A-

Nargileciler ile kafelerin bulunduğu tarihi bir mekân olan Atpazarı esnafı Pazar günkü hâsılatların tümünü Somali’ye gönderme kararı aldılar.

Her etnik köken ve siyasi görüşten insanın buluşma mekanı olan ve özellikle yaz akşamlarının vazgeçilmez mekanlarından biri olan Atpazarı’nda dün akşam oturacak yer neredeyse yok gibiydi. Normal günlerinde de bilhassa akşamları kalabalık olan çarşının dün akşam hem Pazar günü oluşu, hem iftar sonrası oluşu nedeniyle binlerce insana konukluk yaptı. Tüm bunların dışında dün akşamki oturacak yer bulunamayacak kadar kalabalık oluşunda bir başka neden var dı: Kazanılacak paraların tamamının Somali’ye gönderilecek olması idi.

fatih atpazarı

 

SİİRTLİLER ETKİNLİĞİ YALNIZ BIRAKMADI

Fatih ilçe Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atpazarındaydı. Çarşı esnaflarından olan ve Somali’ye yardım organizasyonunun düzenleyicilerinden biri Derviş Cafe’nin sahibi Siirtli hemşehrilerimizden Beşir ile Engin Özsobacı kardeşlerdir. Hemşehrileri, Derviş Cafe’yi yalnız bırakmadılar ve Somali için düzenlenen etkinliğe katılım sağladılar.  Siirtliler arasında AK Parti Fatih İlçe Başkanı Ahmet Hamdi Görk, Fatih Belediye Meclis Üyelerinden Abdulhamit Şeker ile Abdulbasit Aydın’ın yanı sıra ilçenin mukimlerinden Serdal Gürel göze çarpanlar arasındaydı.

at pazarı fatih

Derviş Cafe sahiplerinden Engin Özsobacı, etkinlikle ilgili Siirtliler.Net’e; “Esnafımızın hepsinin ortak mutabakatıyla bugünkü hasılatımızın hepsini IHH aracılığıyla Somali’ye gönderme kararı aldık. Bu akşam ne mekân sahipleri ne de mekânlarda çalışan işçiler para almayacaklar. İşçisi ve işvereniyle herkes parasını Somali’ye gönderecek. Özellikle Pazar gününü tercih ettik çünkü hafta sonu hâsılatımız artıyor. Kendi kafemizin önünde bir de küçük bir yiyecek kermesi açtık. Oradan gelecek olan hâsılatı da Somali’ye göndereceğiz.” dedi.

Fatih Belediye Meclis Üyelerinden Abdulbasit Aydın: “Bu akşamki hasılatın Somali’ye gönderileceğini öğrendim. Esnafımızdan Allah razı olsun. Bu duyarlılığı gösterdiler. Somali’ye bu duyarlılığı sadece ülkemizden değil diğer milletlerin de ve hatta diğer dinlerden olanların da duyarlılık göstermeleri gerekir. Çünkü orada bir insanlık dramı yaşanıyor” dedi.

Fatih Belediye Meclis Üyelerinden Abdulhamid Şeker ise, “Sayın İlçe Belediye Başkanımız, partimizin ilçe başkanı ve Siirtli olan olmayan herkes bu akşam burada. At pazarı esnafına çok teşekkür ediyorum. Güzel ve hayırlı bir iş yaptılar.” dedi.

 

Bu haber toplam 3864 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!