1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. FAKİRULLAH-DER, Yüzyıllık geleneğin gayretinde
FAKİRULLAH-DER, Yüzyıllık geleneğin gayretinde

FAKİRULLAH-DER, Yüzyıllık geleneğin gayretinde

Siirt’te bulunan FAKİRULLAH-DER, yüzlerce yıl öncesinin geleneğini sürdürme gayretinde.

A+A-

Hz.İsmail Fakirullah ve öğrencisi Hz.İbrahim Hakkı, kendi dönemlerinde bir yandan medreselerde eğitim faaliyetlerini sürdürürken diğer yandan da medreseler dışında Müslüman ahalinin toplumsal duyarlılıklarını arttırma ve İslam ahlakıyla ahlaklandırma çalışmalarını da yürütüyorlardı.

Günümüzde her 2 zatın misyonunu sürdürme gayretinde olanlardan İsmail Hakkı Toprak hoca, önce Tillo’da bir medrese inşa etti. Ardından da Siirt Merkez’de FAKİRULLAH-DER ismiyle bir dernek açtı.

Dernek merkezinde vatandaşlara yönelik her hafta Salı günleri (şimdilik Salı) eğitim seminerleri veriyor. Seminer konularının arasında ahlak, ibadetlerin hikmetleri, geleceğin teminatı olan çocukların yetiştirilmesiyle ilgili Anne ve Babalara tavsiyeler, ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa ve Kudüs meselesi, Peygamber Efendimizin ve arkadaşları olan Sahabe döneminin hikmetleri ve günümüzdeki kıyaslamaları gibi önemli dersler bulunuyor.

İsmail Hakkı Toprak hoca, Siirt merkezde her Salı günleri gerçekleştirdiği seminerlerle ilgili etkinlik öncesinde facebook’taki Fakirullah-Der isimli sayfadan duyurusunu yapıyor.

fakirullahder

ismail hakkı toprak

Bu haber toplam 4169 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
3 Yorum