1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Fadıl Akgündüz'den Erdoğan'a hodri meydan
Fadıl Akgündüz'den Erdoğan'a hodri meydan

Fadıl Akgündüz'den Erdoğan'a hodri meydan

9 Mart 2003 günü %85 gibi Türkiye rekoru olan, ezici bir oy oranı ile üç milletvekilliğinin üçünü de AKP’ye kazandırarak, biz Siirt halkı, Sayın Erdoğan’ın Başbakan olmasını sağladık.

A+A-

28 Mart 2004 günü yapılan Belediye seçimlerinde de %54 gibi, AKP’nin bile beklemediği rekor bir oy oranı ile Sayın Erdoğan’ın bizden özellikle seçilmesini rica ettiği Mervan Gül’ü Siirt Belediye Başkanlığına seçtik.

Şimdi Sayın Erdoğan’a sesleniyor ve diyoruz ki:

Siirt halkı, evladını feda etmek pahasına da olsa, her isteğinizi fazlası ile yerine getirdi.

Ama ne yazık ki, 4.5 yıldır bize verdiğiniz sözlerin tutulması ve aldığınız görevler gereği doğal olarak vermeniz gereken hizmetlerin yerine getirilmesi hususunda, bizi hayal kırıklığına uğrattınız. Siirt halkının ve Doğu’nun acılı feryatlarına kulak tıkadınız. Cumhuriyet tarihinde Siirt’imizin eline geçen bir başbakan çıkarma fırsatı, ne yazık ki şahsınızda heba edilmiş oldu. Doğu halkı sizi tarih boyunca affetmeyecektir. Ama biz, yine de 22 Temmuz seçimleri için sizin mutlaka Siirt’ten aday olmanızı istiyoruz.

Sizi tekrar seçmek için değil, sizi bu defa Siirt’te sandığa gömmek için. Çünkü siz meclise gitmeyi de, başbakan olmayı da hak etmediğinizi bize gösterdiniz.

Özellikle Siirt’ten aday olmanızı istiyoruz. Çünkü bizim yaşadığımız hayal kırıklığı ve acıları, Türkiye’nin başka hiçbir ilindeki vatandaşlara yaşatmaya hakkınız olmadığını haykırıyoruz. Size artık inanmıyor ve güvenmiyoruz.

Kendi bölgesindeki seçmenin güvenini kaybettiği için oradan aday olma cesaretini gösteremeyen birisinin, ülkenin yönetimi için Başbakanlık ya da Cumhurbaşkanlığı görevlerine talip olma cesaretine de hayret ediyoruz.(siirtliler.net)

Başbakan olmanız sürecinde benim siyasi haklarım elimden alınmış olabilir. Ama ben, Siirt seçim arenasında olacağım ve Sevgili Siirt’li hemşehrilerimle birlikte sizden hesap soracağız.

Yiğit düştüğü yerden kalkar demiştiniz. Ama unutmayın ki, o söz yiğitler için söylenmiştir. Halen yiğit olduğunuzu iddia ediyorsanız mutlaka Siirt’ten aday olmalısınız.

3 Haziran 2007

M.FADIL AKGÜNDÜZ

Sayesinde Başbakan Olduğunuz
Siirt Eski Milletvekili
05.06.2007  

Bu haber toplam 1955 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!