1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fadıl Akgündüz: “İdolümüz Trabzonspordur”
Fadıl Akgündüz: “İdolümüz Trabzonspordur”

Fadıl Akgündüz: “İdolümüz Trabzonspordur”

Trabzon’da Hatıra Ormanı’nın açılışına katılan Siirtspor Kulübü Başkanı, 'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz, futbolda kendilerine Trabzonspor'u örnek aldıklarını söyledi. Akgündüz, kupayı Trabzonspor'un kazanmasını istediğini belirterek, "Trabzonun Güneyd

A+A-

Trabzonspor ve Trabzon Belediyesi tarafından yaptırılan profesyonel liglerde mücadele eden 35 kulübün adının yaşatıldığı hatıra ormanının açılışına katılan Siirtspor'un, 'Jet Fadıl' lakaplı başkanı Fadıl Akgündüz, kendilerine örnek olarak Trabzonspor'u seçtiklerini söyledi. Akgündüz, Trabzon'da bulunmaktan mutlu olduğunu belirterek, “Trabzonspor, biz Anadolu kulüpleri için örnek bir kulüptür. Davet edildiğimiz ve burada bulunduğumuz için çok mutluyum. Amacımız aslında Trabzonspor'un yıllarca yaptığını, Anadolu'da futbolu büyük başarılar taşıma adına Güneydoğu da yapabilmek. Bu konuda Trabzonspor'dan da destek alıyoruz. Geçmişte bizim kulübümüzün bünyesinde bulunan iki milli oyuncumuzu Trabzonspor'a vermiştik. O dönem İstanbul takımlarına oranla 5'te bir fiyatını bu futbolcuları Trabzonspor'a kiralamıştık. Bu, Siirt ve Trabzon arasında bir fark görmediğimizin bir göstergesiydi” diye konuştu.

Akgündüz, kupa finalinin Şanlıurfa'da oynanacak olmasının çok olumlu bir adım olduğunu da belirterek, “Kupa finalinin Urfa'da oynanması görmek istediğimiz tablolardan. Biz nasıl Siirt'ten buraya gelmiş ve bu ülkenin bir parçasında bir bütünlüğü temsil ediyorsak, Trabzon'un da orada kucaklanacağını göreceğiz. Kupayı Trabzonspor'un kazanmasını istiyoruz. Çünkü biz Anadoluluyuz ve tabi ki Trabzonspor'u destekleyeceğiz. Bir ülkenin bir bütünü kalkınmaz ise o ülke dünyaya açılamaz. Ne zamanki Türkiye, üç İstanbul takımının şampiyonluklarının yaşanmadığı bir seviyeye gelirse bizde La Liga gibi dünyada izlenir bir hale geliriz. Bunu yapmak için Anadolu takımlarını güçlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı. Akgündüz, Trabzonspor tarafından kendilerine hediye edilen bordo -mavili kravat ve formayı da seve seve giyeceğini söyledi.

Bu haber toplam 4027 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!