1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Facebook’ta büyük tehlike
Facebook’ta büyük tehlike

Facebook’ta büyük tehlike

Milyonlarca kişinin en uğrak paylaşım sitesi olan facebook’ta sanal tehlike çanları çalıyor. Ailelerin çocuklarını kontrol altında tutmaları hatırlatılıyor.

A+A-

Her geçen gün büyüyen ve pazarlama sektörü gelişen zynga poker adlı sanal oyun  sayısızca gence zor anlar yaşatıyor.

 

Zynga poker adlı sanal oyunda bulunan sanal cihp’lerin tahsis edilme süreci akıllara durgunluk verecek seviyelere ulaştı. Dolar kuru üzerinden oynanan oyunda cihp’lerin temini için satıcılar 1’e 4; yani oyunda kullanılması için 1 milyon dolar sanal cihp’e karşılık 4 Türk Lirası alıyor. Bu rakam sadece bir kişi tarafından satın alınan 100 $ sanal cihp 400 TL’ye tekabül ediyor. Binlerce hatta milyonlarca kişinin oynadığı bu oyunun hergün tekrarı halinde ortaya korkunç rakamlar çıkıyor.

 

İnsanları kemirmeye başlayan bu oyunu bazı kişiler fırsata çevirerek cihp ticaretine başladığı görülüyor. Hatta bazıları poker cihp’i için web siteleri kurmuş, banka hesapları açtırmış ve reklâmını dahi yaptığı internette yapılan kısa bir araştırmadan ortaya çıkıyor.

 

AİLELER DİKKAT

 

Çoğu insanın tiryakisi olduğu zynga poker artık sanal oyundan çok gerçek bir kumara dönüşmüş durumda. Eğer önlem alınmasa zynga poker aile içi faciaların yaşanmasına neden olacak aday bir tehlikeli oyun…

Bu haber toplam 2635 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!