1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fabrika Yerine Alın Size AVM
Fabrika Yerine Alın Size AVM

Fabrika Yerine Alın Size AVM

İşadamı Ethem Sancak’ın, Siirt’te 2006 yılında açtığı 10 milyon dolarlık fabrikası sessiz sedasız AVM oluyor.

A+A-

Büyük bir umutla açılan ve 600 kişinin çalıştığı Billoris Jean adı altında dünya devlerine fason çalışan fabrika bürokrasi ve bürokrasinin adamları tarafından şartnameye uyulmadığı için geçtiğimiz yıl el konuldu.

 

Teşvik kapsamında yapılan yatırımlarda 17 kişi çalıştırma zorunluluğu varken sancak ailesinden Mehmet Şakir Sancak bilmediği bir konuda yetkilendirilip devlete 600 kişi sözü verince fabrikanın kapanması için ilk adımı atmış oldu.

 

Teşvik kapsamında 17 kişi çalıştırma zorunluluğu varken fabrikanın yinede bir kısmı çırak statüsünde 600 kişiye iş kapısı olmayı başardı. Devletin bürokrasi savunucuları ortada bir hatanın var olduğu bildikleri halde Siirt’te ilk ciddi yatırımı yapan sancak ailesine ve yatırım yapmak isteyenlere gözdağı niteliğinde bütün çözüm önerilerine rağmen fabrikaya el koyma gereğini kendilerine görev bilerek 600 insanın yeniden işsizler kervanına katılmasına neden oldular.

 

Fabrikanın kapanmaması ile ilgili bütün çözüm önerilerini ret eden bürokrasinin yanında Siirt’in iş dünyasında böyle bir yatırıma el konulmaması konusunda herhangi destek verildiği görülmezken devletin el koyduğu fabrikanın yerine devasa alış veriş merkezinin yapılması hiçin hızlı bir çalışma başlatıldı.

 

Üretimin yerine tüketimi tercih eden bürokrasi Siirt’teki işsizlik sorununu yapılacak devasa alış veriş merkezleri ile kapatmayı düşünüyor.

 

 

 

Bu haber toplam 5502 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!