1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Eyvah oy kullanamayacağım diyenler
Eyvah oy kullanamayacağım diyenler

Eyvah oy kullanamayacağım diyenler

Nüfus cüzdanında TC Kimlik numarası olmayanlar, Nüfus Müdürlüklerinden alacaları nüfus kayıt örneğiyle de oy kullanabilecekler.

A+A-

12 Eylül 2010 Pazar günü yapılacak olan halkoylamasında konuyu yeniden değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu; Nüfus idarelerinden alınacak, vatandaşın T.C. kimlik numarasını da taşıyan mühürlü ve imzalı nüfus kayıt örneğinin aslını Sandık Kurulu Başkanlarına,

 

T.C. kimlik numarası olmayan nüfus cüzdanı, resmi daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, avukatlık kimlik belgesi gibi belgelerle birlikte ibraz etmesi halinde oylarını kullanabilmelerinin mümkün olduğuna karar vermiştir.

 

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ MESAİ YAPIYOR

 

Vatandaşlarımızın nüfus cüzdanı değiştirme ve nüfus kayıt örneği taleplerinin karşılanması amacıyla 12 Eylül 2010 Pazar günü yapılacak olan halk oylaması sonuçlanıncaya kadar ilçe nüfus müdürlükleri resmi ve hafta sonu tatil günleri de dahil 08.00-12.00 ile 13.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecektir.

Bu haber toplam 2309 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!