1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eyüp Güzel’den Bedri Baykam’a ayar
Eyüp Güzel’den Bedri Baykam’a ayar

Eyüp Güzel’den Bedri Baykam’a ayar

Önceki gün CNN Türk’te Cüneyt Özdemir’in yönettiği 5n1k’da Tophane’deki galeri baskını tartışıldı. Tophane’de yaşanan olayı provoke etmeye çalışan Cumhuriyet yazarı Bedri Baykam’a Eyüp Güzel’den ayar çekildi.

A+A-

Yeni Şafak yazarı Yasin Aktay, Radikal yazarı Ayşegül Sönmez, Cumhuriyet yazarı Bedri Baykam ve tophanehaber.com ile siirtliler.net yayın yönetmeni Eyüp Güzel’in konuk olduğu program ilginç tartışmalar yaşandı.

Tophane’de yaşanan ve basında sanat galerisi baskını olarak aktarılan olaylarla ilgili “37 insanın yakıldığı madımak” benzetmesi yaparak kamuoyunu tahrik eden Cumhuriyet yazarı Bedri Baykam’ı canlı yayında yakalayan Eyüp Güzel, “bu bir hastalıklı bakış açısıdır. Tahrik etmeye yöneliktir. Bu açıklama en başta sanat camiasına bir hakarettir.” yönünde eleştirilerde bulundu.

Eleştiri karşısında kendisini savunmak için söz alan Baykam, “bunu ilk olarak ben söylemedim. Bu bazı sanat galerisinden arkadaşların söylemleridir. Onlar da aynı şeyi söylediler” şeklinde açıklamasını yetersiz bulan Güzel, “Bunu sizin ilk ya da sonuncu söylemeniz önemli bir ayrıntı değil. Kimin önce kimin sonra söylediği hiç önemli değil. Önemli olan şey bu hastalıklı anlayıştır.” diyerek fena bozdu.

Bu haber toplam 4263 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!