1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Eyüp Fatsa, Siirt’te BDP’ye yüklendi
Eyüp Fatsa, Siirt’te BDP’ye yüklendi

Eyüp Fatsa, Siirt’te BDP’ye yüklendi

AK Parti’nin “Türkiye Buluşması” toplantısı Siirt Kültür Merkezi’nde hafta sonu konuşma yapan Fatsa, sarsıcı açıklamalar yaptı.

A+A-

AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Siirt’te yaptığı konuşmada bu ülkede bölge insanı 30 senedir OHAL şartlarında yönetildiğine, bazı siyasi partilerin bu sorunun ismini dahi telaffuz edemediklerine değinerek BDP’ye de göndermelerde bulundu.

Bu ülkede kimsenin el atamadığı, el atanın elinin yandığı, söyleyenin dilinin yandığı konulara AK Parti’nin el attığına değinen Fatsa’nın uzun süren konuşmasından bazı alıntılar:

KORKAK İNSANLAR ÖLDÜRÜR

Milletiyle, temsil ettiğini iddia ettiği halkıyla gönül bağı varsa baskıdan vazgeçsinler, tehdit etmesinler insanları. Bakalım o zaman hep beraber görelim. Öldürerek bir şey kazandıramayız. Öldürerek barış, kardeşlik, huzur ve demokrasi tesis edilemez. Korkak insanlar öldürür. Yürekli insanlar, demokratik insanlar yaşatır. Biz milli birlik ve kardeşlik dedik BDP dahil bütün siyasi partiler ayağa kalktı. Sayın Ahmet Türk, meclis kürsüsünde çıkıp konuşma yaptı ve ‘Biz Başbakan’ın açılım konusundaki samimiyetine inanıyoruz ve bu sürece destek veriyoruz” dedi. Aradan 2 hafta geçmedi BDP’liler hep bir ağızdan koro halinde ‘biz bu sürece destek vermiyoruz bu bir tasfiyesürecidir’ dediler.

DEMOKRATİK AÇILIM KAN ÜZERİNE GELECEK İNŞA EDENLERİ TASFİYE SÜRECİDİR

Evet bu proje kandan geçinenleri, kan üzerine, can üzerine, insanların evlatları üzerine bir gelecek inşa etmek isteyenleri tasfiye sürecidir. İnsan kaçakçılığı, eroin, esrar kaçakçılığı ve rant inşa edenleri tasfiye sürecidir. Halkların kardeşliği diye bas bas bağırıyorlar ama gereğini yapmıyorlar, doğru söylemiyorlar.

Bu haber toplam 2961 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!