1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Evren Mahallesi ismi değiştirilecek gibi
Evren Mahallesi ismi değiştirilecek gibi

Evren Mahallesi ismi değiştirilecek gibi

Siirt Belediye Meclisi, Evren Mahallesi’nin isim değişikliğini Ağustos ayı toplantısına erteledi.

A+A-

Geçtiğimiz ay sonu bilgisayar ekranlarınıza taşımış olduğumuz  EVREN MAHALLESİ’NİN İSMİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ İSTENİYOR başlıklı haberimizle Siirtliler.Net okurlarının taleplerini dile getirmiştik.

 

 

Türkiye’nin kaos yılı olarak bilinen 12 Eylül 1980 darbesinin başmimarı Kenan Evren’i anımsatan ilimizdeki EVREN MAHALLESİ’nin isminin değiştirilmesinde vatandaşın fikri sorulacak.

 

Okurlarımız tarafından gönderilen mesajlarda “askeri darbelere ve 12 Eylül Anayasasına karşı olmayan neredeyse kimse yok. O halde neden hala 12 Eylül’ün mimarı olan Evren’in soyismi ilimizde bir mahalleye verilerek bu isim yaşatılıyor?.” şeklinde ifadelere yer verilmişti.

 

Siirt Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısında; Evren mahallesi isim değişikliği araştırma komisyonunun hazırlamış olduğu raporun okunmasından sonar yapılan görüşme ve oylama neticesinde; Evren Mahallesi isim değişikliği ve isimsiz sokakların tespit çalışmaları ile ilgili halk nezdinde yapılan görüşmeler tamamlanamadığından dolayı, 1 ay ek sure talebinin verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Bu haber toplam 2472 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!