1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Evde ağız ve diş sağlığı hizmetleri başladı
Evde ağız ve diş sağlığı hizmetleri başladı

Evde ağız ve diş sağlığı hizmetleri başladı

Siirt İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Evde Sağlık Koordinasyon Merkezi tarafından il, ilçe veya köylerde ikamet edenler evlerinde ağız ve diş sağlığı hizmetleri alabilecekler.

A+A-

Siirt İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Evde Sağlık Koordinasyon Merkezi, Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri kapsamında; Kronik hastalığa, yaşlılığa ve yatağa bağımlılık sebebiyle sağlık merkezine gelemeyecek durumda olan hastalara hizmet vermeye başladı.

Konu ile alakalı açıklama yapan Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Nesrin Atiş, Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür’ün talimatıyla daha önce İl merkezinde hizmet veren Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri uygulamasının (dolgu, diş çekimi, protez, diş taşı temizliği, flor uygulaması) artık il genelinde hizmet verileceğini belirtti.

Böylece Evde Sağlık hastalarının eve gelen diş hekimleri sayesinde, hastaneye gitmeden diş sorunlarına çözüm bulunduğunu ifade etti. Pandemi döneminde özellikle kronik hastalığı olan hastalar için bu hizmetin çok önemli olduğuna değinen Başkan Atiş, uygulamadan yararlanmak isteyip il merkezi, ilçeler ve köylerde ikamet eden hastaların 444 38 33 numaralı telefonu arayıp hizmet talebinde bulunabileceğini sözlerine ekledi.
 

Bu haber toplam 305 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum