1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ev sahibi olamayanlar için TOKİ konut yapacak
Ev sahibi olamayanlar için TOKİ konut yapacak

Ev sahibi olamayanlar için TOKİ konut yapacak

Demirkıran: “Ev sahibi olamayan dar gelirliler için TOKİ konut yapacak”

A+A-
Siirt AK Parti Milletvekili, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Afif Demirkıran ilimizde evi olmayan ihtiyaç sahibi yoksul vatandaşlarımız için 190 konut yapılacağını açıkladı.
 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığından ilimizde alt gelir grubu yoksul vatandaşlar için konut yapılmasını talep ettiklerini ifade eden Demirkıran konu ile ilgili açıklamada bulundu.
 
Demirkıran; “İlimizde daha önce yaptığımız 256 konutluk projeye ilgi çok fazla oldu. İhtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşlarımızdan yeni konutlar yapılması ile ilgili sürekli talepler alıyorduk. Vatandaşlarımın bu haklı talebini yerine getirmek için TOKİ Başkanı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde; Baykan ilçemizde 80, Pervari İlçemizde 60, Şirvan İlçemizde de 50 konutluk bir projenin yapılması kararı alındı.
 
Yine Siirt İl merkezinde daha önce dar gelirli vatandaşlarımız için yaptığımız 256 konutluk projeye ilave olarak, yeni bir Toplu Konut Projesi yapılmasının yanında, diğer ilçelerimizdeki dar gelirli yurttaşlarımızın da ev sahibi yapılması ile ilgili çalışmalar TOKİ tarafından sürmekte ve konu tarafımızca da takip edilmektedir.
 
Ayrıca  daha önce Memur-Sen üyeleri için TOKİ tarafından yapılması planlanıp ancak iptal olan Projenin bulunduğu yere yeni bir Toplu Konut Projesi yapılması çalışmalarına TOKİ tarafından başlanmıştır.
 
Öte yandan Kurtalan İlçemizde mülkiyeti Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait olan eski Tekel’in bulunduğu arsaya toplu konut yapılması ile ilgili çalışmalar TOKİ tarafından devam etmektedir.” dedi.
 
Son alarak Demirkıran “ İktidara geldiğimizden bu yana sosyal bir devlet olmanın gereği olarak çok ciddi sosyal projelere imza atmaktayız. Dar gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olmalarını sağlamak da hükümetimizin bu önemli projelerindendir. TOKİ tarafından yapılan bu projeler neticesinde yüz binlerce insanımız kendi evine sahip olmuştur. İlimizdeki dar gelirlilerin de ev sahibi olmalarını sağlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz “ dedi.
 
Bu haber toplam 6127 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!