1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Ethem Sancak Siirtliler.Net Derneği toplantısındaydı
Ethem Sancak Siirtliler.Net Derneği toplantısındaydı

Ethem Sancak Siirtliler.Net Derneği toplantısındaydı

Osman Ören ve Ethem Sancak’tan Siirtliler.Net Derneğine Destek Sözü

A+A-

Siirtliler.Net Derneği toplantısının konuğu İşadamı Ethem Sancak ile Siirt Milletvekili Adayı Osman Ören idi

                Her ay en az 2 kez yeni projeleri sunmak ve devam etmekte olan projeleri tartışmak, analiz etmek için toplanan Siirtliler.Net Derneği Yönetim Kurulu toplantısına işadamı Ethem Sancak ve Siirt milletvekili adayı Osman Ören de katıldı.

            Toplantıda Siirtliler.Net Derneği Başkanı Eyüp Güzel’e vekalet eden Başkan Yardımcısı Bekir Berkay Türkay derneğin projeleri, vizyonu ve misyonu hakkında özet bilgi verdi. Dernek Başkanı Eyüp Güzel’in Siirt Derneklerinin federasyonlaşması için verdiği çabadan da bahseden Türkay, dernek başkanı Eyüp Güzel’in Siirtlilerin gücünü siyasi arenada 10 kat arttıracak olan bu yapılanmadan dolayı Türkiye’nin her bir köşesindeki Siirtli Dernekler arasında adeta mekik dokuduğundan bahsetti.

            Siirtliler.Net Derneği olarak “Anneler Günü” projesinin oldukça ses getirdiğini de belirten Türkay, diğer projeleri olan “Öğretmenler Günü”, “Kadınlar Pazarı”, “Turizm Haritası” gibi projelerden de bahsederek İş adamı Ethem Sancak ve Milletvekili adayı Osman Ören’e bilgi verdi.

Osman Ören ve Ethem Sancak’tan Siirtliler.Net Derneğine Destek Sözü

 

Derneğin kuruluş aşamasından itibaren destek sözü veren Milletvekili adayı Osman Ören, Siirt’e en küçük katkısı olacak her türlü projeye tam destek vereceği sözünü tekrarladı.

            Siirt’in genel tarihi ve Siirt’in tanıtılması hakkında konuşan İş adamı Ethem Sancak yapılması gerekenleri özetledi. İstanbul’daki Siirtliler Derneğinin “Siirt Enstitüsü” kurulması kararını aldığını belirten Sancak, Siirt yerel derneklerinin daha aktif olabileceğini ve İstanbul’daki derneklerden daha üretici olması gerektiğini vurguladı.

            Toplantı bitiminde dernek yönetimine 12 Haziran sonrası çok daha fazla görüşeceklerini belirten Ethem Sancak, Siirtliler.Net Derneğine seçim sonrası destek sözünü vererek dernekten ayrıldı.

                Toplantıda Siirtliler.Net Derneği Yönetim Kurulu üyeleri; Sanat Tarihi Uzmanı Mehmet Cabir ALPER, Mimar Elif Tren ÖZER, Öğretmen-Girişimci Yunus TOPRAK, Sağlık Memuru Ahmet KILIÇ, Diş Hekimi Hasan GÜLERYÜZ ve İngiliz Filoloğu Bekir Berkay TÜRKAY’ın yanı sıra Siirt ADSM Müdürü Yener TANIK da hazır bulundu.

Bu haber toplam 5465 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!