1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eteker: Okullardaki koruyucu politikaya karşıyım
Eteker: Okullardaki koruyucu politikaya karşıyım

Eteker: Okullardaki koruyucu politikaya karşıyım

Ailelerin mutlaka okul yönetimine katılmalarını sağlamalıyız diyen İl Milli Eğitim Müdürü Eteker, okullarda "cihazlara aman birşey olmasın" anlayışına da karşı çıktığını belirtti..

A+A-

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Fikret Eteker, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada görev süresi boyunca rehberlik ve araştırma hizmetlerine ağırlık vererek, ailelerin okul yönetim sürecine mutlaka dahil etmek istediğini belirtti. Eteker yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Ailelerin mutlaka okul yönetimine katılmalarını sağlamalıyız. Bu sayede Öğrenci, Veli ve Okul diyaloğu sağlanabilir. Çocukların suça yönelmesini önlemede ana fikrimiz budur. Aileler uzman rehberler vasıtasıyla bilgilendirilecez. Psikolog ve Rehber Öğretmenler ile birlikte Okul Aile Birlikleri, ailelerin daha etkin görev almasını, teşvik edilmelerini ve okul yönetim sürecine dahil edilmelerini sağlayacaklar. Bu fikir bende çok önceden beri var dı. Ancak ilimizde yaşanan cinsel taciz olayı bu süreci daha da hızlandırdı. Yapmayı düşündüğümüz çalışmalar kapsamında okullarımızdaki bilgisayar laboratuarlarını ailelere açıp onların buradan istifade etmelerini sağlamayı da düşünmekteyiz. Okullarımız mahallelinin kendi yerleri olmalıdır. Artık okulla-aileler arasında duvar kalmamalıdır. Okullardaki koruyucu politikaya da karşıyım. Neyi kimden koruyoruz ki. Okulun asıl sahipleri mahalle sakinleridir, onlar olmalıdır. Okulların laboratuarı, oyun sahası gibi bütün müştemilatı onlar tarafından korunmalıdır. Cihazlara aman bişey olmasın’ kaygısıyla kullanılmasın anlayışına karşıyım. Amaç velilerimizi okula getirmek olmalıdır.”

Bu haber toplam 2584 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!