1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eteker, dershanelerin heyecanını takdir etti
Eteker, dershanelerin heyecanını takdir etti

Eteker, dershanelerin heyecanını takdir etti

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Siirt Milli Eğitim Müdürü Fikret Eteker, bu yılki il başarımızda ekip ruhunun önemli rol oynadığına dikkat çekti.

A+A-

Siirtliler.Net’in sorularını yanıtlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz T.Fikret Eteker, bu yıl SODES kapsamında öğrencilerin geçen yıl olduğu gibi dershanelere tekrar gönderileceği müjdesini de verdi.

Bu yıl il derecemizdeki şaşırtıcı yükselişimizi geçen yıl yapılan çalışmalara borçlu olunduğunu bildiren Eteker, şu bilgileri verdi;


Emeği geçen insanlarımız var. Özel eğitim kurumlarımız da bu işin içerisindedir. İlçelerimizle birlikte SODES kapsamında projeler yaptık. Öğrencilerimizi ücretsiz olarak dershanelere gönderdik. Onunla yetinmedik okullarımızda Türkçe, Matematik, Sosyal ve Fen Bilimleri alanlarında 540 tane ayrı kurs açtık. Bu kurslarımızda da öğrencilerimizi gerek SBS’ye gerekse üniversite sınavlarına hazırladık. Başarı bu şekilde bir ekip çalışmasıyla geldi. Başarı bu noktada kaldığı sürece tesadüfi başarı olarak anlandırılır bizim nazarımızda. Bunu sürekli iyiye doğru götürme hedefindeyiz. Bu sene de SODES kapsamında projemizi yaptık ve Devlet Planlama Teşkilatı’na sunduk. Onay bekliyoruz Başarının kalıcı olması hatta daha da iyileşmesi için elimizden geleni yapacağız.”

Eteker’e sorduk;

İlimizde 6 dershane var özellikle 5 tanesi bu yılki başarıyı diri tutmak adına çeşitli faaliyetlerde bulundular. Fakat Milli Eğitim bu konuda biraz nötr kaldı. Basit bir basın açıklamasıyla geçiştirdi. Kasıt olmadığını düşünüyoruz ama bir ihmalkârlık mı var?

Eteker: “Kasıt olması elbette mümkün değil. Kendim il dışındaydım. Arkadaşlarımız bu konuda basına bilgi gönderdi.”

ŞURA’YA DERSHANELER NİÇİN ÇAĞRILMADI?

Siirtliler.Net Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel’in, “Hafta içinde Eğitim Şurası yapıldı. Fakat dershaneler bu şuraya davet edilmediler. Sebebi nedir?” şeklindeki sorusuna ise Eteker şu yanıtı verdi:

“Haklısınız. Bu konuda bir ihmalkârlığımız söz konusu. Açıkçası bunu düşünemediğimizi itiraf etmek istiyorum. Bu yılki ilimizin başarısında dershanelerimizin katkısını inkâr edemeyiz. Bu hatamızı kabul ediyorum ve bu hatamızı telafi edeceğiz.”

Bu haber toplam 2564 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!