1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ESOB Çay Zammı Tartışmalarına Noktayı Koydu
ESOB Çay Zammı Tartışmalarına Noktayı Koydu

ESOB Çay Zammı Tartışmalarına Noktayı Koydu

Esnaf sanatkarlar odası başkanlığı çay fiyatına yapılan zam ile ilgili tartışmalara son noktayı koydu. 1 bardak çay 75 kuruştan satılacak..

A+A-

Son yapılan zam ile 75 kuruş olarak satışına karar verilen ve beraberinde tartışmalara neden olan 1 bardak çay fiyatı konusunda karar verildi. Esnaf sanatkarlar odası başkanlığı çay fiyatına yapılan zam ile ilgili tartışmalara son noktayı koydu.

İşte Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanlığından Yapılan Açıklama

Birlik bakanlığımızın onaylamış olduğu çay rayici ile ilgi kamuoyunda oluşan yanış anlamaları ve bilgi kirliliğini bertaraf etmek üzere basın bülteni hazırlama ihtiyacı doğmuştur.

 

Çayhane, Çay Ocakları ve Kahvehane Esnafının Temmuz 2015 ayında birlik başkanlığımıza başvuruda bulunarak zam talebinde bulunmuşlardır. Yapılan uzun görüşmeler neticesinde Birlik başkanlığımızın 06.10.2015 tarih ve 2015/19 sayılı kararı ile bir bardak çayın 0,65 TL’den satılmasını onaylamış ve bu durum ilgi birimlere bildirilmiştir.

 

 Ancak, Çayhane, Çay Ocakları ve Kahvehane Esnafının dört yıldan beri rayiç almadıklarını, dört yıl önceki çay, şeker, kira, işçilik, vergi, v.b. gibi zorunlu giderlerin bu günkü maliyetleriyle onaylanan çay bedeli ile kendilerini kurtarmadığı gerekçesiyle onaylanan çay rayicini uygulamamış çay rayiçlerinin tekrar belirlenmesi istenmiştir. Konuyu görüşmek üzere toplanan yönetim kurulumuz ilgili Esnafımız ve Esnaf temsilcileriyle ile uzun süren görüşmeler neticesinde talepleri ve çevre illeri de göz önünde bulundurarak bir bardak çay’ın 0,75 TL’den satılması yönünde oy birliği ile karar vererek rayiç talebini 09.11.2015 tarih ve 2015/21 sayılı kararı ile onaylamıştır.

 

Esnaf ve sanatkârımızın emeğinin karşılığını alabilmesi, sunmuş olduğu hizmetin maliyetini çıkarabilmesi ve özellikle artan kira ve işçilik maliyetleri karşısında alınan bu çay rayici, Esnaf ve Sanatkarımız açısından zorunluluk haline gelmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  03.12.2015

 

 

SİİRT ESNAF VE SANATKÂRLAR

ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

Bu haber toplam 2224 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!