1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Eski Ziraat Bankası binası neden yıkılmıyor
Eski Ziraat Bankası binası neden yıkılmıyor

Eski Ziraat Bankası binası neden yıkılmıyor

Siirt şehir merkezinde bulunan eski Ziraat Bankası binası hangi gerekçeyle deprem riski kararına rağmen yıkılmıyor?

A+A-

Siirt’te Bahçelievler mahallesinde bulunan eski Ziraat Bankası’nın binası 10 yıldan fazladır hakkında deprem riski taşıdığı kararı çıkmış olmasına rağmen kararın uygulanmıyor olmasının sebebi merak ediliyor.

Bina yeni Siirt meydanına bakan bir konumda. Riskli olduğu görülmüş binanın olası bir depremde yıkılabileceği ile ilgili karar 10 yıldan fazla bir süre önce verildi fakat bugüne kadar yıkılmadı. Ziraat Bankası, yaklaşık 2 yıl önce ayrılarak binayı boşalttı ve farklı bir yere geçti. 

 

OTOPARK VE OFİSLER İÇİN ŞEHRE KAZANDIRILABİLİR

Riskli bina olduğu için hakkında yıkım kararı hayata geçirilip sağlam ve yeni bir bina yapılması halinde alt katlarında otopark alanları, üst katlarında ise en az 50 ofis yapılabilecek olan binaya el atılmaması akıllarda soru işareti bırakıyor.

NOT: Haberimizin ilk yayımlanmasının ardından yapılan bazı bilgilendirmeler neticesinde haberde bazı düzenlemeler yapılmıştır. Bina hakkında Belediye Meclisinde yıkım kararı bugüne kadar alınmamış olup binanın olası bir depremde riskli olduğu yönünde rapor çıkmıştır.

Bu haber toplam 4271 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
5 Yorum