1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eski Valimizin İstanbul’dan Siirt’e selamı
Eski Valimizin İstanbul’dan Siirt’e selamı

Eski Valimizin İstanbul’dan Siirt’e selamı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, katıldığı iftar programında, Siirt’e ve oradaki dostlarına selam gönderdi.

A+A-

Dün akşam onuruna İstanbul SİDER (Siirtliler Derneği) tarafından verilen iftar programına katılan ilimiz Siirt’in eski valilerinden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptığı konuşmada “Bir selam bırakıyorum sizlere emanet olarak” dedi.


2003-2005 yılları arasında Siirt Valiliği görevini yürüten Hüseyin Avni Mutlu, SİDER Başkanı Aydın Candabakoğlu’ndan “Gönül Hemşehriliği” plaketi aldı. Mutlu yaptığı konuşmada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Bu mübarek Ramazan akşamlarının birinde, sofraların en bereketlisi olan iftar sofrasında dostlarla birlikte olmak bana göre bahtiyarlıkların en büyüğü. Malumlarınız 2003-2005 yılları arasında 2 yıl güzel Siirtimizde hizmet etme onuruna sahip oldum. Bu güzel şehrin havasını, suyunu teneffüs ettim. Sevgimi paylaştım, karşılığında çok büyük sevgiler aldım. Her zaman içimizde yaşattığımız bu sevgiyi, muhabbeti muhtelif vesilelerle gidermeye çaba gösterdik. Siirtimiz zivzik narıyla, Pervari balıyla, perde pilavıyla marka bir şehirdir. Aynı zamanda evliyalarıyla da meşhur bir şehrimizdir. Veysel Karani hazretlerinin bulunduğu, İbrahim Hakkı hazretlerinin bulunduğu şehirdir Siirt…

GÖNÜL HEMŞEHRİLİĞİ, NÜFUS CÜZDANI HEMŞEHRİLİĞİNDEN DAHA ÖNEMLİDİR

Bir selam bırakıyorum sizlere emanet olarak. Bu selamımı bütün Siirtli güzel dostlarımıza, burada olmayan fakat gönlünün burada olduğuna inandığım dostlarımızla paylaşmanızı arzu ediyorum. Gönül hemşehriliği çok güzel bir şey. Bana göre nüfus cüzdanı hemşehriliğinden daha önemlidir. Şayet böyle bir gönül hemşehriliğine layık görüldüysek bugüne kadarki bütün münasebetlerimizi gönül noktasında yaptığımıza inandırabildiysek ne mutlu bize.”

Bu haber toplam 2487 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!