1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Eski Valimiz Nuri Okutan, araştırılıyor
Eski Valimiz Nuri Okutan, araştırılıyor

Eski Valimiz Nuri Okutan, araştırılıyor

Vali Okutan, Başbakan’dan talimat almadıysa siyasete girmez

A+A-

2000-2004 yılları arasında Siirt Valilik görevini sürdüren ve 15.09.2004 tarihinde Sakarya Valiliği’ne atanarak Siirt’ten ayrılan Nuri Okutan hakkında ilimiz Siirt’te araştırma yapılıyor.

“Vali Okutan’ı Nasıl Tanırdınız?”

İstanbul’da faaliyette bulunan özel bir fotoğraf ve danışmanlık firmasından gelen 2 kişi tarafından, eski Valilerimizden Nuri Okutan ile ilgili bilgiler, hatıralar soruluyor.

Vali Okutan, Siirt’te özellikle okul öncesi eğitim ve Siirt fıstığının nuri okutangelişmesine yönelik verdiği desteklerle Siirtliler tarafından takdirle anılıyor. Görev yaptığı her vilayette adından söz ettiren Vali Okutan’ın rahmetli Recep Yazıcıoğlu gibi Türkiye’de örnek gösterilen Vali olmaya aday olarak tanımlanabileceğini belirten 2 araştırmacıya sorduk:

“Seçim dönemindeyiz. Eski Valimiz Nuri Okutan’ın ismi de çeşitli kulis çalışmalarında Siirt’ten siyasete girebileceğiyle ilgili söylentiler dolaşıyor. Tam da böyle bir zamanda Vali Okutan’ın bir kitap çalışmasıyla gündeme gelmesi acaba bir seçim çalışması olarak algılanabilir mi? Vali Okutan’ın böyle bir niyeti var mı?”

Cevap: “Kendisi bir Vali’dir. Böyle bir şey kendisinden duymadık. Takdir edersiniz ki, Valilik gibi mevkilerde olanlar Başbakan’dan talimat almadıkça böyle bir şeye girişmezler

Bu haber toplam 3297 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!