1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eski Başkan Pervari’de 4 yıl önce söylemişti
Eski Başkan Pervari’de 4 yıl önce söylemişti

Eski Başkan Pervari’de 4 yıl önce söylemişti

Pervari eski Belediye Başkanının “asker ilçe dışına çıkmalı” sözü 4 yıl sonra gerçekleşiyor.

A+A-

Eylül 2007’de Siirtliler.Net ile yaptığı bir röportaj sırasında “asker ilçenin dışına çıkmalı” yönünde açıklamada bulunmuştu. Siirtliler.Net’te yayınlanan o röportaj yanlış anlaşılarak yerelden ulusala yansımış ve ulusal gazetelerin neredeyse tamamı haberi manşetten vermişlerdi.

 

 

Pervari eski Belediye Başkanı Abdurrahman Dündar’ın o talebi aradan geçen 4 yıl sonra gündeme alındı.

 

Pervari AK Parti’li eski Belediye Başkanı Abdurrahman Dündar, Eylül 2007’de Siirtliler.Net’e verdiği röportajda şu ifadelere yer vermişti:

 

1984’ten bugüne kadar Türkiye’de bizim ilçemizin vatandaşı gibi birlik ve beraberlik içinde olan bir ilçe belki de yoktur. 70’in üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetti ama buna rağmen terörü ilçeye sokturmadılar. İlçemiz dar bir bölgede kurulu. Jandarma ve Komando bölüğünün içinde olması gibi iki etken ilçemizin gelişmesine engel olmaktadır. Komando ölüğünün bulunduğu alan imar açısından uygun bir yer. Fakat takdir edersiniz ki askere yakın yerde vatandaşımız ev yapmak istemiyor. Birçok ilçeye baktığımızda askerimizin gerek kendi güvenliği gerekse vatandaşın güvenliği açısından ilçenin dışında barındıklarını görürsünüz. Bu durumu Sayın Başbakan’a ve zamanın alay komutanına da arzettik.

 

Eski Başkan Dündar’ın bu talebi bugün İçişleri Bakanı’nın masasında bulunmaktadır. Pervari İlçe Jandarma Komutanlığının, boşaltılan Atatürk YİBO’ya taşınması söz konusu.

Bu haber toplam 3404 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!