1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Esin Öğretmen’in Babası Kızım Öldürüldü
Esin Öğretmen’in Babası Kızım Öldürüldü

Esin Öğretmen’in Babası Kızım Öldürüldü

Uçurumdan atlayarak intihar ettiği iddia edilen Esin öğretmenin acılı babası kızının öldürüldüğünü söylüyor. Yaptığı araştırmalar sonucu bazı verilere ulaşan baba Yüksel Işık, olayı araştırmamakla suçladığı savcılara soruyor: "Hukukun üstünde başka bir gö

A+A-

24 Ağustos 2010 tarihinde Aydınlar (Tillo) İlçesindeki "Kale" de uçurumdan atılıp katledildiği iddia edilen Esin öğretmenin babası Yüksel Işık, kamuoyuna sesini duyurmaya çalışıyor.

Savcılığın davaya olan ilgisizliğine tepki göstererek, son çare basını gördüğünü ifade eden baba Işık, yayımladığı mektupta olayı şöyle anlattı: "Esin Güneş (kızım), G. G (kızımın eşi), B.Ü (G'nin taksici arkadaşı). B.Ü daha önce 'hayat kadınları'nı pazarlamakla ilgili soruşturma geçirmiş.

Olay günü Esin Güneş bir gün öncesinden sözleştiği gibi ablasıyla beraber çarşıya gitmek için hazırlanırken, eşi gitmesine izin vermiyor. Saat 16.30'da ablasına telefonla mesaj atarak çarşıya çıkmasına eşinin izin vermediğini söylemesi üzerine ablası annesini arayıp Esin'e telefon açmasını ve ne sorun çıktığını sormasını istiyor. Annesi telefon açtığında telefona G.G cevap veriyor ve telefonda kayınvalidesiyle tartışarak izin vermeyeceğini söylüyor. Bu olay üzerine Esin'in annesi (eşim) kızımın evlerine gittiğinde pencerenin açık olduğunu fakat evde kimse olmadığını görüyor. Esin'in komşusu ise Esinlerin beş dakika önce eşiyle beraber evden hızla çıktıklarını söylüyor. Bir umutla G'nin babasının evine uğrayan Esin'in annesi buradan da cevap alamıyor eve dönüp beklerken saat 18.30 gibi Güven'in babası telefon açıp Esin'in kaleden düştüğünü söylüyor."

'HERKES KENDİ BAŞINA GELMİŞ GİBİ DÜŞÜNSÜN'

Bu olayı herkesin başına gelmiş gibi düşünmesini isteyen acılı baba, hukukun nasıl işletilmediğine dikkat çekiyor:

"Saat 16.30 mesaj geliyor. Yaklaşık on dakika sonra Esin ve eşi evden çıkıyor. Aydınlar İlçesi Siirt merkeze 15 km uzaklıkta. Oraya varmaları saat 17.00 gibi oluyor. Aydınlar İlçesi'nin Kale mevkisinde küçük bir mesire alanı bulunmakta. Orada yapılan çeşmenin fotoğraflarını çeken kaymakamlığa bağlı bir fotoğrafçı saat 17.10’da (muhtemelen durumdan şüphelendiği için) yapılan çeşmenin yerine onları fotoğraf karesine alıyor. Esin, eşi ve eşinin taksici arkadaşı mesire alanının dışında demir parmaklıklarla korunan bölgenin 150 m uzağında kimsenin görmeyeceği daha çok madde bağımlılarının gittiği yere (Ramazan ayında oruçlu iken) doğru ilerliyor ve saat 17.30'da ambulans çağrılarak düşme olayı B.Ü tarafından 112'ye bildiriliyor."

ACILI BABA SORUYOR

Esin öğretmenin babası, "Önemli" diyerek şu ayrıntıya dikkat çekiyor: "Esin'in tırnak arasında farklı bir kişiye ait DNA'ya rastlanıyor. Adli tıp raporunun verdiği bu rapora rağmen davaya ilişkin takipsizlik kararı veriliyor."

Yüksel Işık, savcılara şu soruları yöneltiyor:

—Bu DNA kime ait? Savcılığı hiç mi şüphelendirmiyor? Muhtemelen orada yabancı bir erkek daha vardı. Savcılık cep telefonu kayıtlarına bakıp bu şahısların DNA örnekleriyle inceleme istemesi acaba gereksiz bir iş midir? Savcı kendi çocuğu olsa böyle mi düşünürdü?

—Esin ve G’nin cep telefonları jandarmanın incelemesinde arabanın torpido gözünde, görülmeyen alt kısmında kapalı da neden çantasında değil?

—Normalde başörtülü olan Esin o gün neden başörtülü değil?

EŞİ YAKALAYABİLİRDİ

—İki kademeli uçurumun önce 3 metrelik kısmına düşen Esin'in bu bölgede 40 cm çapında kan izi varken buradan tekrar ayağa kalkıp 150 metrelik uçuruma düştüğü söyleniyor. Oradan kalkmaya çalışırken üç metrelik kısma eşi neden inip tutmadı Oradaki ilk kademeden tekrar nasıl düştü? Yoksa oraya inip oradan bir daha mı atıldı?

—Ramazan ayında pikniğe kim gider? Neden gözlerden uzak kısma gidilmiş? Evli bir kişi eşini yabancı bir erkekle veya erkeklerle gözlerden uzak kısma götürür mü? Sohbet amacıyla da olsa?

EVDE ARAŞTIRMA YAPILMADI, KAMERA KAYITLARI İNCELENMEDİ

—Savcı olay günü evlerinde neden araştırma-inceleme yapmıyor?

—Olay günü yoldaki benzin istasyonları veya jandarma kapısındaki kamera kayıtları veya çevredeki kamera kayıtları neden incelenip kaçta gittikleri, oraya başka aracın gidip gitmediği sorgulanmıyor. Yoksa bu da mı gereksizdi?

—Olay yerine vardığımızda çıkan arbedede olayın şokuyla G.G'le oğlum tartışırken Güven yaralandı. Küçük yaralanma olmasına rağmen G.’nin ifadesi olaydan dört gün sonra alındı, fakat şöyle bir ayrıntı ilk olay dosyası olaydan 10 gün sonra alındığında bu dosyada ifade yer almıyor. İfadenin daha sonra alındığı şüphesi var?

DÜŞTÜĞÜ YER İKİ TUTANAKTA FARKLI

—Savcının takipsizlik kararı verdiği belgede olayın mesire alanındaki kamelyalarda gerçekleştiği belirtilmiş, fakat jandarma tutanakları olayın o bölgeden 150 metre uzakta olduğunu ispatlıyor fotoğraflarla. Olay yerine hiç mi gidilmedi?

—Savcının şahısların sadece kimlik bilgilerini içeren küçük ifadelerle bu olayı çözmeye çalışması doğal mı?

'HUKUKUN ÜSTÜNDE BAŞKA BİR GÖLGE Mİ VAR?'

Bu sorulara "Hukukun üstünde farklı bir gölge mi var?" sorusunu ekleyen acılı baba, vicdan sahiplerine duyarlılık çağrısında bulunarak, 30 Kasım günü saat 09.00'da Siirt Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek davaya katılmalarını istedi.

Bu haber toplam 3406 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!