1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eşbaşkanlıkta Maaş Bilmecesi
Eşbaşkanlıkta Maaş Bilmecesi

Eşbaşkanlıkta Maaş Bilmecesi

Siirt Belediyesi Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan, aldığı maaşı Eşbaşkan Belkısa Epözdemir ile paylaşıyor.

A+A-

HDP'nin uyguladığı Eşbaşkanlık Sisteminin, resmi bir dayanağının olmaması çoğu zaman krizlere neden oluyor.Krizlerin en belirgin olanı ise  maaş krizi. Eşbaşkanlar tarafından bu krizle ilgili  şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı ancak krizin eşbaşkanlar arasında çözüldüğü ifade ediliyor.  

Siirt Belediye Eşbaşkanları Tuncer Bakırhan ve Belkısa Epözdemir eşbaşkanlık sisteminin yasallaşmaması üzerine alınan başkanlık maaşını ikiye bölüp paylaştığı ortaya çıktı.


Bir Maaş’a İki Başkan

Belediyede resmi olarak eşbaşkanlık sisteminin geçerli olmadığı için  mazbata da sadece bir başkanın ismi yazıyor. Resmiyette Eşbaşkanlık kadrosu yok, Bu nedenle maaş sadece mazbatada ismi geçen Tuncer Bakırhan’ın hesabına yatıyor.

 Epözdemir’e Tavan Ücret Ödemesi Yapılıyor

Eş başkan Belkısa Epözdemir resmiyette Belediye Encümeni olarak görünüyor. Epözdemir.  belirlenen usül ve esaslarca tavan ücret uygulaması üzerinden maaşı ödeniyor. Ortak havuzda toplanan maaşlar daha sonra eş başkanlar tarafından paylaşılıyor.

Belediye Başkanı Maaşı Nüfus Oranına Göre

Belediye başkanlarının maaşları il ve ilçelerin nüfus oranlarına göre belirleniyor. Buna göre Siirt'in içinde yer aldığı 100 bin ile 250 bin nüfuslu kategoriye göre belediye başkanı, 9 bin 350 TL maaş alıyor.

 

 

Bu haber toplam 2995 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!