1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eruh’ta yolsuzluk operasyonu
Eruh’ta yolsuzluk operasyonu

Eruh’ta yolsuzluk operasyonu

Eruh’ta ekili arazisi olmayan şahıslar adına arazisi varmış gibi gösterilerek yapılan yolsuzluk Emniyet’e takıldı.

A+A-

OLAY : İlimiz Eruh ilçesinde Ekili Tarım Arazilerini Destekleme ve Doğrudan Gelir Desteği Ödemelerinde yolsuzluk yapıldığı; bu yolsuzluğun ekili arazisi olmayan şahıslar adına arazisi varmış gibi gösterilmesi, arazisi olan şahısların ise ekili alanını olduğundan daha fazla gösterilmesi suretiyle yapıldığı, bu yolsuzluğun kadastro görmemiş köylerde yoğunlaştığı ve bu olayda Köy Muhtarları, Bilirkişiler, Kadastro Görevlileri ve Eruh İlçe Tarım Müdürlüğü görevlilerinin birlikte hareket ettiği ve bu suretle haksız kazanç elde ettikleri, devleti zarara uğrattıkları tespit edilmiştir.

İlimiz Eruh İlçe Tarım Müdürlüğü görevlileri ile illegal yapı içerisinde oldukları değerlendirilen T.K. , H.H.K. , E.V. , E.B., F.O. , F.P. , D.K. , H.K. , M.R.K. , N.A. , Ö.O. , R.Y. , A.T. isimli onüç (13)  şüpheli şahıslara yönelik  01/12/2010 tarihinde Operasyon başlatılmış, şüpheli şahısların ev, işyeri ve araçlarında arama yapılmış, birçok belge ve dokümana el konulmuş ve şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış olup; ifadelerinin alınmasına müteakip Eruh Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmişlerdir. Ayrıca Eruh Cumhuriyet Başsavcılığının talimatına istinaden konuyla ilgili olarak yirmi iki (22) şahsın da şüpheli olarak ifadeleri alınmış ve tahkikat dosyasına eklenmiştir.

Şüpheli şahısların Eruh Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadelerinin alınmasına müteakip Eruh Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilen T.K. , H.K. , E.B. , N.A. , H.D. ve D.K. isimli şüphelilerden H.D. isimli şahıs mahkemece serbest bırakılmış olup; T.K. , H.K. , E.B. , N.A. ve D.K. isimli şahıslar isetutuklanarak Cezaevine gönderilmişlerdir.

EMNİYET BASIN BÜLTENİ

Bu haber toplam 3164 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!