1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eruh’ta yıl sonu sergisi
Eruh’ta yıl sonu sergisi

Eruh’ta yıl sonu sergisi

Eruh Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Yıl Sonu Sergisi İMKB YİBO Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

A+A-

Büyük ilginin olduğu Yıl Sonu Sergisine Eruh Kaymakamı Ramazan KESKİN, Eruh Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr.İbrahim TEĞİN, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sinan BEYENİR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İsa GÜNEŞ ve Enis ÖNEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇİFTÇİ, çok sayıda kurum amiri ve il merkezinden davetliler katıldı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda yıl boyunca yapılan ürünlerin sergilendiği Yıl Sonu Sergisinde Giyim, Trikotaj, Nakış, Kilim, Halı, Şal-Şapik, Ahşap Boyama, Takı-Tasarım ve Ebru alanlarında yapılan ürünler sergiyi dolaşanların büyük beğenisini kazandı. Sergide, Tatlı-Pasta Kursunda hazırlanan ikramlar yine Servis Komisi Kurusunda eğitim gören kursiyerler tarafından dağıtılması, Halk Oyunları Kursunda eğitim gören genç kızların Halk Oyunları gösterisi sergilemesi Halk Eğitim Merkezlerinin çok yönlü alanlarda faaliyet sürdürdüğünün en güzel örneklerindendi. Öğleden sonra açılışı yapılan sergi akşam saatlerine kadar her kesimden vatandaşın büyük ilgisini gördü. Sergiyi büyük bir dikkatle gezen Eruh Kaymakamı Ramazan KESKİN yapılan ürünler hakkında usta öğreticilerden ve kursiyerlerden bilgi aldı. Eruh Kaymakamı Ramazan KESKİN  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarımızda deneyimli usta öğreticilerimizden eğitim alan bayanlarımız sergilemiş oldukları bu ürünlerle ne kadar yetenekli olduklarını ve fırsat verildiğinde büyük işler başarabileceklerini herkese ispatlamış oldular. Halk Eğitimi Merkezimize yapmış olduğumuz ziyaretlerde kursiyerlerimizin son derece ilgili oldukları, kazandıkları becerilerin yanı sıra kurslarda son derece sıcak bir arkadaşlık ortamı kurduklarına şahit olduk. Ayrıca yine kurslarımızda SODES ve İŞKUR ile yapılan proje ve ortaklıklar ile yaklaşık 95 bayanımız istihdam edilmiştir. Kaymakamlık olarak bayanlarımıza yönelik bu tip etkinliklere her zaman destek vereceğimizi belirtmek istiyorum. Bugün de yapılan çalışmaların sonucu olarak ortaya çıkan güzel ürünlerin sergilendiği yıl sonu sergisinin açılışını yaptık. Sergimizi büyük bir hayranlık ile gezdik. Emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.

Yıl Sonu Sergisi açılışı sonrasında yapılan müzikli eğlence ile davetliler keyifli anlar yaşadı. İki gün süren sergi sonrası Eruh Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Barış KEZER, sergiye katılan bütün herkese teşekkür ederken desteklerden ötürü Eruh Kaymakamı Ramazan KESKİN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇİFTÇİ’ye Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü adına şükranlarını sundu.

Bu haber toplam 2114 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!