1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eruh’ta özel eğitim sınıfı açıldı
Eruh’ta özel eğitim sınıfı açıldı

Eruh’ta özel eğitim sınıfı açıldı

Eruh’ta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesi altında Atatürk İlkokulunda açılan Özel Eğitim sınıfı yapılan açılışla hizmet vermeye başladı

A+A-

Atatürk ilkokulunda yapılan açılış etkinliğine Eruh Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Eruh Belediye Başkanı Cevher Çiftçi, Siirt İl Genel Meclis Başkanı Cangir Bayram, Siirt Özel idare Müdürü Hifzullah Canpolat, Siirt İl Genel Meclis üyesi Recep Teğin, Ak Parti İlçe Başkanı Ömer İnan, Eruh İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi ve Eruh Ziraat odası Başkanı Metin Sayın katıldı.

Öğrenciler için hazırlanan pasta kesiminin ardından yapılan çalışmalarla ilgili brifing veren Özel Eğitim Uzmanı Muhammet Akan, özel eğitim ihtiyacı olan ve ayrı bir sınıfta eğitim almaları uygun bulunan bireylerin, yetersizliği olmayan akranları ile bir arada eğitim görmelerini sağlayacak özel bir sınıf hazırladığını, bundan sonra engelli çocuklarımızın tam teşekküllü bir şekilde donatılmış sınıfta eğitim alacağını belirtti. Akan, “Bugün, memleketim Eruh'ta, bir özel eğitim sınıfı açma hayalimi gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu yaşıyorum. Artık memleketim Eruh özel eğitim öğrencilerine özel bir sınıfa sınıfa sahip. Engelli birey yoktur, Allah'ın özel kulları vardır, düsturuyla çıktığımız bu yolda, özel öğrencilerime ışık olmaya devam edeceğim. Yapılan çalışmalarda emeği geçen Eruh Kaymakamımıza, Eruh Belediye Başkanımıza ve Eruh İlçe Milli Eğitim müdürümüze sonsuz teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 

eruh1-001.jpgeruh2-001.jpgeruh3.jpg

 

Bu haber toplam 308 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!