1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eruh’ta halk oyunları ekibi kuruldu
Eruh’ta halk oyunları ekibi kuruldu

Eruh’ta halk oyunları ekibi kuruldu

Siirt’te Halk Oyunları denilince akla ilk Eruh gelir. Bunun nedeni Siirt’te oynanan oyunların ana vatanının Eruh olmasıdır.

A+A-

ERUH HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE HALK OYUNLARI EKİBİ KURULDU

Siirt’te Halk Oyunları denilince akla ilk Eruh gelir. Bunun nedeni Siirt’te oynanan oyunların ana vatanının Eruh olmasıdır. Halk oyunlarının ana vatanı olmasına rağmen yıllardan beridir Halk Oyunları Ekibi olmayan Eruh ilçemizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önderliğinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce açılan Halk Oyunları kursuna gençler büyük ilgi gösterdi.  Yapılan yoğun ve özverili çalışmalardan sonra Halk Oyunları Kursuna katılan kursiyerlerden Eruh Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Ekibi oluşturuldu. 20 bayan 30 erkek olmak üzere 50 lisanslı oyuncudan oluşan ekip hem Otantik hem de Stilize dalda İlçeyi, Yaygın Eğitim Kurumları arasında önce İl Yarışmalarında daha sonra Bölge Yarışmalarında temsil edecek.

siirt eruh halk oyunları

Eruh Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Barış KEZER “Eruh ilçemiz ve gençleri adına son derece faydalı bir çalışma yürütüyoruz. Kurum olarak bu çalışmaları yakından takip ederek elimizden gelen her barış kezer BARIŞ KEZERtürlü desteği sağlıyoruz. Temennimiz bunun sürekliliğinin olması ve amacına ulaşmasıdır. Böyle güzel bir etkinliğin gerçekleşmesinde bizden desteklerini esirgemeyen Eruh Kaymakamımız Ramazan KESKİN’e; bu çalışmanın öncüsü olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇİFTÇİ’ye, salon ve malzeme konusunda her zaman yanımızda olan İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Nafiz TURHAN’a ve çalışmanın teknik-eğitim konusunda büyük emek harcayan İl Halk Oyunları Temsilcisi Murat ACIR ve ekibine teşekkürlerimi sunmadan geçemeyeceğim. Umarım oluşan bu ekip ilçemizi en iyi şekilde temsil edecektir.” dedi.

SİİRT ERUH HALK OYUNLARI EKİBİ

Öte yandan il merkezinde Halk Oyunları adına kapsamlı bir çalışmanın başlamasına ön ayak olan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cengizhan BAŞARAN’ın, Eruh ilçesinde yapılan bu çalışmalara da destek verdiği aldığımız bilgiler arasında. Eruh Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Ekibi 19 Şubat Cumartesi günü saat 10:00’ da kapalı spor salonunda Valilik Kupası Halk oyunları yarışmalarında Eruh İlçesini temsil edecek

Bu haber toplam 3834 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!