1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Eruh’ta Gençlik Spor Kulubü kuruldu
Eruh’ta Gençlik Spor Kulubü kuruldu

Eruh’ta Gençlik Spor Kulubü kuruldu

Son dönemde gençlik adına yoğun bir kültürel ve sanatsal çalışmaların görüldüğü Eruh’ta spor adına yepyeni bir oluşum ve atılım gerçekleşti.

A+A-

Başkanlığını İlçe Yazı İşleri Müdürü Yusuf Çakır’ın yaptığı Eruh Gençlik Derneği bünyesinde Eruh Gençlik Spor Kulubü kuruldu. Futbol, basketbol, voleybol, halk oyunları gibi takım sporlarının yanı sıra değişik branşlarda 18 spor dalı ile tescili yapılan spor kulubünde amaç gençleri spora kanalize ederek yeni yetişen neslin sağlıklı bir şekilde yetişmesi ve yetenekli gençleri ortaya çıkarmak olduğu bildirildi.

Amatör düzeyde başlanacak çalışmaların birkaç yıl içerisinde profesyonel hale getirilmesi hedefleniyor. İlk olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Futbol Okulundaki öğrencilerden Futbol Takımı; Halk oyunları ekibinden de kulüp bünyesinde Halk Oyunları ekibi kuruldu. Kulübün temel ihtiyacı olan malzeme konusunda ilk katkılar Siirtspor Sportif Direktörü ve Diyarbakır Siirtliler Derneği Başkanı Adnan ÖKTÜREN'den gelirken; Süper Lig takımlarından Manisa Spor Kulübünün Eruh Gençlik Spor Kulübünü kardeş kulüp olarak seçtiği ve futbol takımına malzeme yardımı yaptığı alınan bilgiler arasında.

Kulüp Başkanı Yusuf ÇAKIR, “Derneğimiz bünyesinde oluşturduğumuz Eruh Gençlik Spor Kulübünün Eruh'a hayırlı olmasını diliyorum. Kulüp için; ilk hedefimiz kısa bir süre içinde kurumsal bir yapıya ulaşmaktır.  Bunun ilk aşaması olarak kulübün faaliyetlerini rahat bir ortamda sürdürebilmesi için yer arayışındayız. Kulübümüzün oluşmasında katkıları olan başta yönetim kurulundaki arkadaşlarıma, tescilinin yapılmasında büyük yardımları olan İl Gençlik ve Spor Müdürümüz Hüssam OLGAÇ'a, Şube Müdürü İsmet ERMAN'a, futbol şubesinin tesclili hususunda yardımı olan Futbol İl Temsilcisi Ahmet Muhtar AKINCI'ya, malzeme yardımları olan Sayın Adnan ÖKTÜREN'e ve Manisaspor Kulübüne özellikle değerli hemşerimiz Hasan ÖZER'e; kulüp işlemlerini birebir takip eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Barış KEZER'e sonsuz teşekkürlerimi sunarım. İlk aşamada kulüp bünyesinde Futbol branşında Nike Halı Saha Ligine ve U14 kategorisinde; Halk Oyunlarında ise bölge birinciliği müsabakalarına katılmayı planladık. Önümüzdeki zaman sürecinde ise imkânlar ölçüsünde diğer branşları da aktif hale getirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Eruh Gençlik Spor Kulübünün ilde kurulması düşünülen Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna da üyelik başvurusu yaptığı belirtildi.

Bu haber toplam 3114 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!