1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eruh’ta Anaokullarına projeli destek
Eruh’ta Anaokullarına projeli destek

Eruh’ta Anaokullarına projeli destek

Eruh’ta anasınıflarda eğitim gören çocuklar yönelik Kaymakam Ahmet Dalkıran tarafından hayata geçirilen Okul Öncesi Eğitime Destek Projesi kapsamında 513 çocuğa 115.964 TL bütçe ayrılarak yardımlarda bulunuldu.

A+A-

Türkiye genelinde Okul Öncesi Eğitim sıralamasında ilk sıraları alan Eruh ilçemizde Kaymakam Ahmet Dalkıran, Okul Öncesi Eğitime Destek Projesi hayata geçirilmiş, Eruh İlçe merkezi ve bağlı köylerinde bulunan 513 çocuğa 115.964 TL bütçe ayrılarak muhtelif kırtasiye malzemeleri, temizlik malzemeleri, çeşitli oyuncaklar ve beslenme yardımında bulunuldu.

 

Eruh ilçe merkezi ve bağlı bulunan köylerinde 2 adet Bağımsız Ana Okulu ile 22 adet İlköğretim Okulları bünyesinde Okul Öncesi Ana Sınıfı mevcut olup, toplam 623 çocuk eğitim görmektedir.

 

Kaymakam Dalkıran konuyla ilgili yaptığı açıklamada : “Okul öncesi eğitim, insan gelişiminin en hızlı ve en duyarlı dönemini oluşturuyor. Yaşamın ilk yıllarında alınan eğitimin ve geçirilen deneyimlerin ileriki yaşlarda öğrenme yeteneği ve gelecekteki başarı üzerinde önemli etkileri var. Projemiz kapsamında yaptığımız alan taramalarında 5-6 yaş grubuna dahil olan çocuklarımız alınmıştır.” dedi.

 

 

Bu haber toplam 2262 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!