1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eruhluların Müzik Sevgisi
Eruhluların Müzik Sevgisi

Eruhluların Müzik Sevgisi

Kültürel ve sanatsal etkinliklerine bir yenisini ekleyen Eruh Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan bağlama ve gitar kurslarına Eruhluların ilgisi son derece büyük oldu.

A+A-

Eruh Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü çatısında oluşturulan müzik sınıfında açılan kurslara her kesimden ve her yaş grubundan vatandaşın katılması dikkat çekti. Son derece renkli ve eğlenceli geçen enstrüman kursları hafta içi her gün 17:00–20:00 saatleri hafta sonu ise 12:00–14:00 saatleri arasında yapılmakta. Eruh Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “ Merkez olarak imkânlar dâhilinde vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda kurslar ve etkinlikler düzenlemekteyiz. Özellikle bağlama ve gitar öğretimi için çok talep aldık. Yoğun çalışmalar sonucu kurslarımızı açmış bulunmaktayız. Oluşturduğumuz müzik sınıfı için bağlama ve gitar konusunda Belediye Başkanımız M.Melih OKTAYI’nın bizlere büyük desteği oldu. Yakın bir zamanda üflemeli ve vurmalı çalgılarda da kurslar açarak buradan biz müzik topluluğu oluşturmayı amaçlıyoruz. Buna paralel olarak ocak ve şubat ayı içerinde ilçemizde büyük bir SES YARIŞMASI yapmayı planlamaktayız. Bu konuda hazırlık çalışmalarına başlamış bulunmaktayız.”denildi.

Sosyal ve kültürel alanlarda yatkınlıları bulunan Eruhlularda artık bu alanlarda yeni yetenekler ortaya çıkacak gibi görülüyor. Spor, halk oyunları derken Eruh kısa bir süre içinde müzikle de anılmaya başlayacak.

Bu haber toplam 2608 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!