1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eruh’lu öğrenciler Çanakkale’ye uğurlandı
Eruh’lu öğrenciler Çanakkale’ye uğurlandı

Eruh’lu öğrenciler Çanakkale’ye uğurlandı

SODES projeleri kapsamında Eruh İMKB öğrencileri, Çanakkale ve Ankara’nın tarihi mekânlarını gezecek.

A+A-

Siirt Valiliği koordinatörlüğünde SODES kapsamında Eruh Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürlüğünce yürütülen "Çanakkale Ruhunu Anlama" projesi çerçevesinde 40 öğrenci Çanakkale’ye uğurlandı.

 

Hareketten önce Siirt Valisi Necati Şentürk’ü Makamında ziyaret eden öğrenciler, Çanakkale’yi ilk defa göreceklerini belirterek, projeye desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

Bayrak ve vatan sevgisiyle dolu olan Eruhlu öğrencilerin bu geziyi çoktan hak ettiklerini vurgulayan Vali Necati Şentürk, öğrencilerden gezecekleri yerleri iyi tanımalarını ve anlamalarını isteyerek, "SODES projeleri kapsamında yürüttüğümüz bu projede 40 öğrencimizi Çanakkale ve Ankara’ya gönderiyoruz. Amacımız öğrencilerimize şanlı tarihimizi yerinde tanıtmak ve sosyal-kültürel gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Bu öğrencilerimizin hiçbiri daha önce Çanakkale’yi görme şansı elde edememişti. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz hem tarihini öğrenecek, hem de vatan için savaşarak şehit olan atalarını ziyaret etme fırsatı bulacaklardır." dedi.

 

Çanakkale ve Ankara’ya giden kafilede 40 öğrenci ve 3 yönetici bulunuyor.

Bu haber toplam 2207 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!