1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Eruh Gençlik Spor Kulübü’ne TFF tescili
Eruh Gençlik Spor Kulübü’ne TFF tescili

Eruh Gençlik Spor Kulübü’ne TFF tescili

Eruh Gençlik Spor Kulübü Futbol Şubesi 06/12/2011 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanlığınca 016496 kulüp kodu ile tescil edildi.

A+A-

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce 18 branşta tescilli kulüp olarak kaydı yapılan Eruh Gençlik Spor Kulübü son olarak TFF tarafından tescil işlemleri kabul görerek TFF bünyesinde yapılacak her türlü Amatör Liglere katılma hakkı kazandı. Hızla kurumsal bir yapıya ulaşan Eruh Gençlik Spor Kulübü bu sezon Gençlik Geliştirme Liglerine katılarak önce altyapısını sağlam temellere oturtmak ve büyük bir futbol potansiyeli olan Eruh’ta geleceğe yönelik iddialı bir takım oluşturma hedefinde. Eruh Gençlik Spor Kulübü Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde Siirt iline bağlı 25.tescilli kulüp oldu.

Kulüp Başkanlığından yapılan açıklamada “Spor Kulübü olarak çeşitli branşlarda tescilli olan kulübümüz artık futbol branşında da TFF tarafından tescillendi. Kulüp çatısı altyapıda yetiştirdiğimiz futbolcularımızı en kısa sürede lisanslı bir hale getirerek TFF bünyesindeki liglere katılma gayesindeyiz. Kulüp tescilimizin yapılmasına ön ayak olan Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Barış KEZER ve futbol antrenörümüz Sedat TEĞİN’e çok teşekkür ederiz. Ayrıca gerekli işlemlerin yapılmasında destek veren Siirt ASKF Başkanı ve Futbol İl Temsilcisi Ahmet Muhtar AKINCI’ya da şükranlarımızı sunarız.” denildi.

Eruh Gençlik Spor Kulübü geçen sezon katıldığı Nike Halı Saha Liginde hem gençler ve hem de büyükler kategorilerinde il birincisi olarak ilimizi bölge birinciliği müsabakalarında temsil etmişti.

Bu haber toplam 2438 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!