1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eruh Çırav Festivali yasaklandı
Eruh Çırav Festivali yasaklandı

Eruh Çırav Festivali yasaklandı

Dbp’li Eruh Belediyesi tarafından 15 Ağustos’ta düzenlemeyi planladığı Çırav Festivali, terör örgütü Pkk’nın 15 Ağustos 1984’teki saldırının yıl dönümü nedeniyle Valilikçe yasaklandı.

A+A-

Kürtlerin başına bela olan terör örgütü Pkk’nın 15 Ağustos 1984’te Eruh’ta yapmış olduğu silahlı saldırının yıl dönümü olması nedeniyle Dbp’li Eruh Belediyesi’nce aynı tarihin yıl dönümünde düzenlenmeyi planladığı Eruh Çırav Kültür ve Doğa Festivali adı altındaki etkinlik Siirt Valiliği’nce yasaklandı.


Valilikten konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu satırlara yer verildi:

15 Ağustos PKK/KONGRA-GEL bölücü terör örgütünün 1984 yılında Siirt İli Eruh İlçesinde yapmış olduğu silahlı saldırının yıldönümü olması dolayısı ‘2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun Üçüncü Bölüm Şiddet Hareketlerinde Alınacak Tedbirler başlıklı, (m) fıkrası, "Kapalı ve açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerini yasaklamak, ertelemek, izne bağlamak veya toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılacağı yer ve zamanı tayin, tespit ve tahsis etmek, izne bağladığı her türlü toplantıyı izletmek, gözetim altında tutmak veya gerekiyorsa dağıtmak" gereği; Eruh ilçemiz de düzenlenmesi planlanan ‘VIII. Eruh-Çırav Kültür ve Doğa Festivali’ nin yanı sıra, ilimiz genelinde, 14-15-16/08/2016 günlerinde, ‘2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’ kapsamında yapılacak olan her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma, vb. türdeki tüm etkinlikler, bu etkinlikler öncesi, sırası ve sonrasında oluşabilecek şiddet hareketleri gerekçesiyle Valiliğimizce yasaklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
SİİRT VALİLİĞİ

Bu haber toplam 4633 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!