1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eruh Belediyesi’nden Selzedelere Yardım Yapıldı
Eruh Belediyesi’nden Selzedelere Yardım Yapıldı

Eruh Belediyesi’nden Selzedelere Yardım Yapıldı

Siirt'te yaşanan sel felaketinde büyük zarar gören yerlere yardımlar yapılmaya devam ediliyor

A+A-

Eruh Belediyesi de ilçe merkezindeki sel zararların vermiş olduğu tahribatları onardıktan sonra Mişar Ovası köylerinde selden zarar gören köyleri bir heyetle incelemelerde bulunarak geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuştu. Burada görülen en önemli eksiklikler dile getirilmiş ve Eruh Belediye başkanı da yapabilecekleri bir durum olduğunda yardım edebileceğini dile getirmişti. Bahçe ve tarlaların yanısıra ahırların da selden zarar gördüğü Bağgöze beldesinde içme suyu ve kanalizasyon boruları da harap olmuştu.

Eruh Belediye başkanı Mehmet Melih Oktayı “Selden zarar gören ilçe merkezindeki vatandaşlarımıza gerekli yardımı yaptıktan sonra selden zarar gören köylerimize de yardım etmeyi sürdürüyoruz. Şimdilik Mişar Ovası köylerinden Bağgöze’ye 180 metre 200’lük boru gönderdik. Burada sel ve içme suyu sorununun giderilmesinde kullanılacak olan boruların az dahi olsa sorunu çözebileceğine inanıyorum.” dedi.

Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Bağgöze köylüleri, Eruh Belediyesinin bu olumlu davranışı karşısında çok sevindiklerini, yapılan yardımdan dolayı Eruh Belediye başkanı Mehmet Melih Oktay’a teşekkür dileklerini sunduklarını ifade ettiler.

 

 

Bu haber toplam 2744 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!