1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eruh 84 baskınıyla anılmaktan kurtuluyor
Eruh 84 baskınıyla anılmaktan kurtuluyor

Eruh 84 baskınıyla anılmaktan kurtuluyor

1984 yılında terör örgütünün ilk eylem yaptığı yer olmasından dolayı Eruh ilçesi hep o tarihle anılır oldu. İlçe halkı hep terörle anılmak zorunda kalmıştı. Ama artık o bakış değişiyor.

A+A-

Eruh’un Kayyum Belediye başkanı Murtaza Dayanç’ın kısa sürede istikrarlı ve ısrarlı çalışmaları Eruh ile ilgili algının kırılmasında önemli faktör oldu. Hatta tek faktör denilebilir. DBP’li belediye başkanının terörle mücadele kapsamında görevden uzaklaştırılmasıyla Kaymakam Dayanç, ilçe belediye başkanlığı görevine getirildi ve yeni başkan kolları sıvadı. İlçenin terörle anılması, yerel yönetimin terör örgütünün talimatlarıyla hareket etmesi ve ilçede belediye hizmetlerinin bulunmayışı Eruh halkı kadar kaymakamlık görevini sürdüren Dayanç’ı da etkiliyordu. Nihayetinde bu gidişata dur denildi ve Dbp’li belediye başkanına görevden el çektirildi. Fetöcü hainlerin de terörle mücadele operasyonlarından nasibini almasıyla ilçede terörün tüm odaklarının nefesleri kesilir duruma gelindi.

ERUH NEFES ALMAYA BAŞLADI

Eruh Belediye başkan vekili ve İlçe Kaymakamı Murtaza Dayanç, ilçede klasik bir çöp toplama işleriyle yetinmedi. Eruh’ta temizlikten imara, ulaşımdan alt yapı ve üst yapıya, park ve bahçelerden, sosyal donatılara, kent estetiğinden, kültür, sanat ve spora kadar birçok alanda projeler geliştirdi, hizmet etmeye başladı.

Bu haber toplam 1781 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum