1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ertuğrul Özkök'ten Demirtaş'a; sana inanmıştık
Ertuğrul Özkök'ten Demirtaş'a; sana inanmıştık

Ertuğrul Özkök'ten Demirtaş'a; sana inanmıştık

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın, Kürdistan açıklamalarını 'Sana hain demiyoruz ama bizi hayal kırıklığına uğrattın' sözleriyle eleştirdi.

A+A-

Ertuğrul Özkök, Selahattin Demirtaş'ın “Kürtler artık kendi coğrafyasında siyasi irade olacaktır. Gelecek yüzyılda Kürdistan statüsü olacak. Belki federal devletleri, belki bağımsız devletleri olacak” sözlerine tepki gösterdi.

“Bizi hayal kırıklığına uğrattın” diyen Özkök,“Sana ‘Hain' demiyoruz... Ama bil ki ihanete uğradık...” ifadelerini kullandı.

Ertuğrul Özkök'ün yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde;

ÖZKÖK:"İHANETE UĞRADIK!"

“7 Haziran'dan sonra ne yazmıştım? “İnşallah bizi hayal kırıklığına uğratmazsın” Uğrattın kardeşim. Hem de fena halde hayal kırıklığına uğrattın...

HANİ TÜRKİYE'NİN PARTİSİ OLACAKTIN

Bize dedin ki, “Ben Türkiye'nin partisi olacağım...” Şimdi “Devlet kuracağız” diyorsun... Hani nerede kaldı o söz... Fena aldattın bizi... Fena yaktın içimizi...

"İNANMIŞTIK"

Zorda bıraktın sana güvenip oy veren milyonları... Umutlanmıştık... İnanmıştık... Sana “Hain” demiyoruz... Ama bil ki ihanete uğradık... İnanmıştık çünkü... İnanmıştık Türkiye'nin partisi olduğuna...”

Bu haber toplam 2281 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!