1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erken Seçim kararında HDP'lilerin moralleri bozuldu
Erken Seçim kararında HDP'lilerin moralleri bozuldu

Erken Seçim kararında HDP'lilerin moralleri bozuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçim kararını açıklamasının ardından TBMM'deki HDP Meclis Grubunda milletvekillerin morallerinin bozuk olduğu görüldü.

A+A-

24 Haziran 2018 olarak açıklanan erken seçim tarihiyle ilgili değerlendirme yapan HDP Parti sözcüsü Ayhan Bilgen: "Hiçbir makul gerekçeye dayanmayan bir yaklaşım sergileniyor. Toplumdan kaçırılan bir sandık var. Halkın bu süreci tartışmasını bile istemediler" diye değerlendirdi.

Seçim tarihine ilişkin soruya Bilgen, şu yanıtı verdi:

"Bir senaryoyla karşı karşıyayız. Bilinçli, planlı ve bir taraftan sanki ülke çıkarınaymış gibi seçim gündeme girdi. 'Kaçınılmaz, bir an önce yapalım' gibi hiçbir makul gerekçeye dayanmayan bir yaklaşım sergileniyor. Seçimlere, yetişebileceği her tarihte hazırlıklıyız. Çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyoruz. Toplumdan kaçırılan bir sandık var. Halkın hiç olmazsa bu süreci tartışması, partilerin, milletvekillerinin, iktidar partisinin milletvekillerinin bu süreci tartışmasını bile istemediler. Sandık yoluyla otoriter bir rejimi kurumsallaştırma, kalıcılaştırma girişimidir."

Bu haber toplam 1273 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum
İlgili Haberler