1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erken Seçim göründü
Erken Seçim göründü

Erken Seçim göründü

Koalisyon Hükümeti kurma çalışmaları kapsamında Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun son görüşmesinin ardından Türkiye’de erken seçim göründü.

A+A-

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Hükümetin kurulması görevi Başbakan Ahmet Davutoğlu’na verilmişti. Yeni Mecliste, 4 siyasi parti ilk sınava Meclis Başkanlığı seçiminde girdi. Seçim döneminde AK Parti’nin düşmesi için koalisyon refleksi gösteren CHP, MHP ve HDP ortak bir meclis başkanı seçtiremediler.

Hükümetin kurulması için Koalisyon çalışmalarına giren AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu mecliste grubu bulunan 3 partiye de yeşil ışık yakarak “Ülkeyi Hükümetsiz bırakmayalım” dediyse de MHP ve HDP kapıları kapadılar. Başbakan Davutoğlu hükümetin kurulabilmesi için en son CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmelere yoğunluk verdi.

Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu’nun bugün gerçekleştirdikleri son görüşmeden de Koalisyon çıkmadı. Bu durumda Türkiye’de erken seçim ihtimaline kesin gözüyle bakılıyor.

Bu haber toplam 1381 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!