1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan yerel seçimlerle ilgili teşkilatı uyardı
Erdoğan yerel seçimlerle ilgili teşkilatı uyardı

Erdoğan yerel seçimlerle ilgili teşkilatı uyardı

2019’da yapılması planlanan yerel seçimlere aylar olmasına rağmen Türkiye’nin öncelikli gündemi arasında yerini alıyor.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada yerel seçimlere ilişkin teşkilata yönelik uyarılarda bulundu.

Açıklamalarında " Genel Merkezimizde mahalli idareler seçim hazırlıklarına başladık. Bu konuları ele alıyor ve ileriye dönük hazırlıkları gözden geçiriyoruz. Kimse bize yakınımdır diye aday teklifiyle gelmesin. " diyen Erdoğan şu uyarılarda bulundu:


KİMSE BU TEKLİFLE GELMESİN

Genel Merkezimizde mahalli idareler seçim hazırlıklarına başladık. Bu konuları ele alıyor ve ileriye dönük hazırlıkları gözden geçiriyoruz. Kimse ‘bu benim yakınımdır, bu benim şuyumdur’ diye bize aday teklifiyle gelmesin. Ondan sonra ters yüz edilirse de kusura bakmasınlar. Ehliyet ve liyakat esastır. Partimize, şehirlerimize en iyi katkıyı sağlayacak yaklaşıma olmanızı bekliyorum. Bize tevazu ehli isimler getirin. Halkına tepeden bakacak isimler getirmeyi. Gurur kibir abidesi insanları getirmeyin. İşini iyi yapan davayı hazmetmiş isimleri getirin. Hiç ilgisi olmamış ama seçime gidiyoruz onu da buradan aday yapalım, hayır emeği olacak.

Bu haber toplam 1976 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
3 Yorum