1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Erdoğan: Sorunumuz Kürtlerle değil, teröristledir
Erdoğan: Sorunumuz Kürtlerle değil, teröristledir

Erdoğan: Sorunumuz Kürtlerle değil, teröristledir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlar buluşmasında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21.Muhtarlar Buluşması’nda terörist taziyesine giden ve teröre destek Hdp’li vekiller için “bunlar vekil değil terörist. Meclis, gelen fezlekelerin gereğini yapmalıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmelerden bazı satır başları şöyle:

“Kürtler bizim kardeşimizdir”

Kürtler ülkemde benim vatandaşımdır, kardeşimdir. Bizim sorunumuz teröristlerledir. Teröristler Kürtlerin içinden de çıkar, diğer etnik unsurların içinden de çıkar. Terör en büyük kıyımı Kürt kardeşlerimize karşı yapmıştır. 

“200 bin Kürt kardeşimizi biz aldık”

Zalim Esed, Kürtlere nüfus cüzdanı bile vermiyordu. Ama şimdi gayet araları iyi ve dayanışma içindeler. Aynı şekilde Daiş, Kobani’ye saldırdığında 200 bin Kürt kardeşimizi bu topraklara biz almadık mı? Dünyanın her yerinde tüm Kürt kardeşimizi sayıyor bağrımıza basıyoruz. Tıpkı milyonlarca diğer kardeşimiz gibi.

“Bunlar vekil değil terörist”

Birileri teröristin taziyesinde boy gösteriyor. Bir başkası Meclis’te bu alçaklığa sahip çıkıyor. Böyle siyaset olmaz. Bunlar geçmişte bizlere demokratik bir alan açmıyorsunuz diyorlardı. 80 vekille bile terör çığırtkanlığı yaptınız. Bunlar vekil değil, teröristin ta kendisidir.

“Meclis gerekeni yapmalıdır”

Meclise gönderilen fezlekeler karşılığını bulmalıdır. Milletin tahammülü kalmadı. Parti kapatmaya karşıyım, ceza bireye verilmelidir. Eğer bir milletvekili teröre hizmet ediyorsa gereken yapılmalıdır.

Bu haber toplam 1269 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!