1. YAZARLAR

  2. Eyüp Güzel

  3. Erdoğan Siirt’te bişey söyledi
Eyüp Güzel

Eyüp Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

Erdoğan Siirt’te bişey söyledi

A+A-

Hafta sonu AK Parti İl Kongresi nedeniyle ilimiz Siirt’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamaya ve kendisini dinlemeye gelen kitle kalabalıktı. Bu konuda haklarını teslim etmek gerekir ki özellikle Şirvan ve Pervari İlçelerinde yapılan organizasyonların önemli katkısı oldu. Her iki ilçenin bilhassa Belediye Başkanları olan Necat Cellek ile Tayyar Özcan’ın günler öncesinden yaptıkları etkinlikler sosyal medyada da kendisini göstermişti. Kongre günü her iki ilçeden kalkan araçların oluşturduğu konvoy görüntüsü Cellek ve Özcan’ın yaptıkları çalışmaların sonucunu gösterdi. 

Buraya kadar herşey tamam fakat esasında daha geniş bir kalabalık kitle olması gerekiyordu. Çünkü, terörün ve siyasi uzantısı partinin kendisini en yoğun hissettirdiği geçtiğimiz yıllarda Pazar günkü kalabalığa yakın bir kitle toplanıyordu. Erdoğan’ı sevmelerine rağmen terör örgütü ve siyasi uzantısı partinin korkusundan dolayı miting alanlarına gelmeyenlerin sayısı az değildi. Bugün o korku artık kalmadı. Bu açıdan düşünüldüğünde Pazar günü olması gereken kalabalık çok daha yüksek seviyede olmalıydı. İlçeler aslında durumu kurtardı denilebilir.

Nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşması sırasında düşüşü ifade eden bu durumu sorguladı. Anayasa Referandum sonuçlarına atıfta bulunan Erdoğan, Siirt merkez oylarının düşmesini ve Şirvan ile Pervari ilçelerinde yüksek oy çıkmasını hatırlatarak “Siirt merkez sonuçları bizi üzdü” dedi. İlçelere ise teşekkür etti. Cümlesinin devamında ise 2019 seçimlerinin kritikliğine değindi. Dikkatli takip edenler fark etmiştir, Erdoğan’ın “üzüldüm” diye kitlelere cümle kurduğuna çok sık rastlanmaz.

İl teşkilatı kongreye gitti ve İl Başkanı kendi yönetimini oluşturdu. 2019’da yapılacak olan seçimlerde AK Parti’nin kaybedilen seçmenlerini geri toplayacak olan isimler İl Başkanı tarafından belirlendi.

Umut ediyorum ki il teşkilatında görev alıp partinin menfaatini önceleyen ve gayret gösterenlerin emekleri heba edilmez. Bu kişiler ile birlikte küskünler olarak bilinenler bu partinin önemli değerlerindendir.

Bu yazı toplam 1187 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
5 Yorum