1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erbakan’a af kararını Siirt SP teşkilatına sorduk
Erbakan’a af kararını Siirt SP teşkilatına sorduk

Erbakan’a af kararını Siirt SP teşkilatına sorduk

Af kararıyla ilgili Siirt Saadet Partisi İl Başkanı Abdullatif Evin, Siirtliler.Net’e şu açıklamalarda bulundu:

A+A-

54.Hükümet’in Başbakanı ve eski Refah Partisi Genel Başkanı 82 yaşındaki Necmettin Erbakan’ın ev hapsi cezası, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından çıkarılan afla son buldu.

Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’a Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından “sürekli hastalık” nedeniyle “kayıp trilyon” davasından aldığı ev hapsi cezasının 19 Ağustos’ta kaldırıldığına ilişkin resmi tebligat yapıldı.

SP SİİRT İL BAŞKANI’NIN SİİRTLİLER.NET’E AÇIKLAMASI

Af kararıyla ilgili Siirt Saadet Partisi İl Başkanı Abdullatif Evin, Siirtliler.Net’e şu açıklamalarda bulundu:

“Erbakan hoca hakkında af çıkmasına çok sevindik. Erbakan hocamızın bu cezayı haketmediğine inanıyoruz. 28 Şubat’ı bahane ettiler ve iftiralar attılar. Tabi biz her zaman hakka, hukuka ve yargıya saygılıyız. Her hangi bir art niyetimiz yoktur. Erbakan hocanın hem yaşına göre ve hem de Türkiye’de değil dünyada görülmüş bir lider olması sebebiyle bu affı yerinde buluyoruz. Haksız bir ceza verildiği anlaşılmıştır ve Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Erbakan hocanın affedilmesi konusunda çaba göstermiştir. Gerçekten memleketimiz için hayırlı bir karar olmuştur bu. Erbakan hocamız bırakın Türkiye’yi, dünyada bile sevilen bir liderdir. Bugün 22 İslam ülkesinde Erbakan hocamızın lider olarak kabul edilmektedir. Havuz sistemini kuran kendisidir. Bütün memur ve işçi kesimine sorsanız maaş konusunda olsun, maddi ve manevi anlamda olsun Erbakan hoca zamanında daha huzurluydu. Çiftçilere sorsanız onun zamanında canlanma yaşadıklarını dile getireceklerdir.

SAADET PARTİSİ’NE YENİ LİDER SİNYALLERİ

Önümüzdeki 1 ay içerisinde kurultay toplantılarımız yapılacaktır. Bildiğime göre Sayın Genel Başkanımız istirahata çekilecek. İnşallah Saadet Partisi’nin durumu değişecek. Erbakan’sız bir parti başsız bir partidir. Bundan sonra Saadet Partisi’nin daha iyi ve parlak günleri olacağına inanıyoruz . Şu anki genel başkanımız olan Recai Kutan’ın da yaşla ilgili problemi var. Bizler yeni liderimiz olarak Prof. Dr. Numan Kurtuluş’u öngörmekteyiz. Milli görüşün olmadığı günlerimizde şu memleketimize bakar mısınız? Milletimizin ve vatandaşlarımızın içecek suyu bile yok. Türkiye’de ona veremesek kime vereceğiz. Şuanda yanımda bulunan çiftçiler isyan etmekteler. Gübre %300 oranında zamlandı. Tohuma ve ilaca zam gelmiş. Bugün Türkiye’nin %51’ çiftçidir. Çiftçinin hali ne olacak Çiftçi için yine bir baba olacak. Saadet Partisi’nde rüşvet alanda verende melundur. Ama Saadet Partisi haricindeki partilerde almayan melundur.”

22.08.2008  

Bu haber toplam 2072 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!