1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Engelli vatandaşlarımızın mutluluğu gözlerinden okundu
Engelli vatandaşlarımızın mutluluğu gözlerinden okundu

Engelli vatandaşlarımızın mutluluğu gözlerinden okundu

ABD Utah merkezli LCD yardım kuruluşu ilimizde engelli vatandaşlarımıza Kızılay Siirt şubesi başkanı Yener Tanık aracılılığı ile 130 tekerlekli sandalye dağıttı.

A+A-

Kızılay Siirt Şube Başkanı Yener Tanık’ın temaslarının ardından ABD merkezli bir yardım kuruluşu olan LCD tarafından ilimiz Siirt’te engelli vatandaşlarımızın hayatını bir nebze de olsa kolaylaştırmak için 130 tekerlekli sandalye törenle dağıtıldı.

Törene katılan Vali Musa Çolak burada yaptığı konuşmada, “ilimize gelerek engelli vatandaşlarımıza yardımda bulunan LCD yardım kuruluşuna ve ayrıca bu yardım kuruluşu yetkililerini ilimize davet edip bu organizasyona vesile olan Yener Tanık kardeşimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

LCD Türkiye Koordinatörü Taies Fanzan ise, “kuruluşumuzun geçmiş on yıllık döneminde tüm dünyada engelli kardeşlerimize bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Türkiye’de faaliyetlerimiz kurulduğundan bu yana devam etmektedir. Bugüne kadar 40 bin tekerlekli sandalye dağıttık ve devam ediyoruz. Bugün burada olmaktan çok mutluyuz. Yener bey bizimle temasa geçtiği andan itibaren hiç düşünmeden buradaki engelli vatandaşlara yardım etmeyi kabul ettik.” dedi.

Yapılan organizasyonun baş emektarı olan Kızılay Siirt Şube Başkanı Yener Tanık ise, “engelli vatandaşlarımıza yardım edebilmek için çalamayacağım kapı yoktur. Yeter ki vatandaşlarımız mutlu olsunlar. LCD yardım kuruluşuna müracaat ettiğimde hiç düşünmeden kabul ettiler. Ben de kendilerine teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki herkes engelli adayıdır. Bunun için engelli vatandaşlarımıza gereken ilgi ve sahipliği göstermek zorundayız.” dedi.

Yapılan törenin ardından 130 engelli vatandaş tekerlekli sandalyelerine kavuşurken organizeye katkıda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ettiler.

Bu haber toplam 1966 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!